Esad'dan İsrail'e yanıt: Kararlarımızı onların açıklamalarına göre şekillendirmiyoruz

Esad, İsrail ile artan gerilim hakkında konuştu

Esad'dan İsrail'e yanıt: Kararlarımızı onların açıklamalarına göre şekillendirmiyoruz

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, İsrail ile artan gerilim hakkında konuştu. Esad, 'Sınırlarımızı korumak hakkımız ve görevimiz' dedi.

İsrail’in Suriye’ye yönelik hava saldırıları ve Şam yönetiminin buna cevap vermesinin ardından bölgede gerilim yükseldi. İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, İsrail’e ait bir hava aracına saldırı olması durumunda Suriye’nin hava savunma sistemlerini imha edeceklerini açıkladı.

Lieberman’ın sözlerini Rus gazetecilere değernediren Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, “Sınırlarımızı korumak bizim hakkımız ve görevimiz. Yönetim olarak imkanımız varken bunu yapmazsak, Suriye halkı bizi suçlar ve sorumlu tutar. Bu nedenle, söz konusu açıklamalar İsrailli yetkililer tarafından yapılsın veya yapılmasın, bu soruyu kendimize sormamıza gerek yok. Politika ve kararlarımızı onların açıklamalarına göre şekillendirmiyoruz” ifadelerini kullandı.

'SURİYE, İSRAİL İHA'SINI DÜŞÜRDÜ'

Lübnan merkezli el Mayadin televizyonunun haberine göre, İsrail’e ait ‘Skylark’ tipi keşif amaçlı bir İHA, Suriye’nin hava sahasını ihlal etti. İhlal üzerine devreye giren Suriye hava savunma sistemlerinin, Kuneytra üzerindeki İHA’yı vurduğu öne sürüldü.

Habere ilişkin bir açıklama yapan İsrail ordusu, kendilerine ait bir İHA’nın Suriye’de kaybolduğunu belirtti ancak söz konusu İHA’nın vurulduğunu yalanladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 16:57

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER