Erbil'de ABD askeri üssünün de bulunduğu havaalanına saldırı

Saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmadı

Erbil'de ABD askeri üssünün de bulunduğu havaalanına saldırı

Irak’ın Erbil kentinde ABD askeri üssünün de bulunduğu bir havaalanına havan topu ile saldırı düzenlendiği bildirildi.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi güvenlik güçleri tarafından yapılan açıklamada, Erbil Uluslararası Havalanı yakınına düşen en az 3 havan topu, herhangi bir can kaybına neden olmadı.

Reuters muhabirinin aktardığına göre, saldırı sonrası küçük çaplı bir yangın meydana gelirken, resmi bir yetkili 5 havan topu düştüğünü söyledi.

Saldırının, Erbil Uluslararası Havaalanı içinde bulunan ABD üssüne yönelik olabileceği değerlendiriliyor.

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 15:10

YORUM EKLE
YORUMLAR
enayiliğin dik alası
enayiliğin dik alası - 4 ay Önce

abd incirlikte üssü var abd nin erbilde üssü var mantıken iki tarafta abd nin kontrolünde savaşan kim türk kuvvetleri karşıda kürt kuvvetleri devam edin devam edin afferim afferim.adamlar hem silah satarak hem petrol çalarak hem faizle sermaye satarak hem düşmanlarını birbirine kapıştırıp yok ederek bir taşla 10 kuş vuruyorlar.

ticaret savaşları
ticaret savaşları - 4 ay Önce

bir de irandan afganistana petrol taşıyan tankerler vurulmuş iran misilleme yapmış diyorlar her zaman diyoruz ortadoğuda abd nin varlığıdır bütün patlamaların terörün başsebebi her ülkede hem resmi hem gayriresmi askerleri ve karargahları var.olan bölge halklarına oluyor.bölge halkları akıllanıp önce abd yi def edip ondan sonra savaşacaksa birbirleri ile öyle savaşsınlar böyle olunca hep kaybeden taraftak kalıyor maalesef.

biden etkisi
biden etkisi - 4 ay Önce

trump iyiydi başka ülkelerde silahlı patlamalar çok olmuyordu biden geldi pentegon yönetimi iş başı yaptı gayri nizami savaş yapıyorlar.trump alenen açık şekilde tavır alıyordu biden ve ekipi geçmişteki başkanlar gibi teröristleri finansa ederek patlatıyorlar.

SIRADAKİ HABER