Dünyanın en büyük catering şirketinin CEO'su ve ailesi uçak kazasında öldü

Cousins ile birlikte ailesinden 4 kişi ve uçağı kullanan pilot da hayatını kaybetti

Dünyanın en büyük catering şirketinin CEO'su ve ailesi uçak kazasında öldü

Avustralya’nın Sydney kentinin 30 kilometre kuzeyinde bir deniz uçağının nehre düşmesi sonucu 6 kişi yaşamını yitirdi. İlk gelen bilgilerde kimlikler açıklanmazken, hayatını kaybedenlerin İngiliz vatandaşları olduğu ifade edilmişti.

Bugün gelen haberlerde ise kazada ölen isimlerden birinin dünyanın en büyük gruplarından Compass Group’un 58 yaşındaki CEO’su Richard Cousins olduğu ortaya çıktı. Cousins ile birlikte ailesinden 4 kişi ve uçağı kullanan pilot da hayatını kaybetti. Kazadan kurtulan olmadı.

Habere göre, Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Paul Walsh, yaptığı açıklamada büyük bir şok yaşadıklarını beliretek, “Compass’ta çalışan herkes Richard’ın ailesinin ve arkadaşlarının yanındadır. En derin üzüntülerimizi sunuyoruz” dedi.

YILLIK 31 MİLYAR DOLAR GELİR

Büyük firmalara, okullara ve kurumlara yemek sağlayan bir catering şirketi olan Compass Grup, yıllık 31 milyar dolar gelirle dünyanın en büyük firmaları arasında yer alıyor. Yaklaşık 50 ülkede faaliyet gösteren şirkette 500 bin kişi çalışıyor.

Yıllık 5 milyar öğün yemek üretimi yapan şirket Türkiye’de de Sofra Grup olarak faaliyet gösteriyor.

Kazada hayatını kaybeden Richard Cousins, 11 yıldır grubun CEO’su olarak görev yapıyordu. Cousins, Harvard Business Review’a göre 2017 yılında en iyi performans gösteren CEO’lar sıralamasında 11’inci sırada yer almıştı.

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 08:42

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER