Define avcısı 5.5 kiloluk külçe altın buldu

500 bin dolar değerinde…

Define avcısı 5.5 kiloluk külçe altın buldu

Avustralya'da bir define avcısı bir inanılmaza imza atarak toprak altında tam 5.5 kilo ağırlığında yekpare bir altın külçesi buldu.

Courier gazetesinin haberine göre, kimliğini gizli tutan amatör bir define avcısı, Avustralya'nın Ballarat kenti yakınlarında elindeki dedektörle arama yaparken, 5.5 kilo ağırlığında bir altına rastladı.

Altın ticareti yapan Cordell Kent, bulunan altının 500 bin dolar (yaklaşık 900 bin TL) değerinde olduğunu açıkladı. Kent, altını bulan kişinin kimliğinin açıklanmasını istemediğini bildirdi.

Courier gazetesi altının Melbourne'ün kuzeyindeki Ballarat altın madeni yakınlarında bulunduğunu duyurdu. Gazete amatör definecinin yaklaşık 60 santimetre derinliğinde bulduğu altınla ilk iş olarak borçlarını ödemek istediğini söyledi.

19. yüzyılda altın arayıcıları için popüler olan Ballarat bölgesinde 1858 yılında 71,3 kilogram ağırlığında en büyük altın külçesi bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2013, 21:47

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih karatas
fatih karatas - 7 yıl Önce

toprak altinda.
o altin oyle cikmaz yalan haber ben 15 yildir kuyumcu atolyecisim toprak altinda altin toprakla karisik kucuk pirinc tanesi gibi cikar,bilginiz olsun

SIRADAKİ HABER