Çocuklarının dişlerini kolayla çürüten babaya hapis cezası

İki çocuk da koruyucu ailelerin yanına yerleştirildi

Çocuklarının dişlerini kolayla çürüten babaya hapis cezası

Fransa’da biri üç, diğeri dört yaşındaki iki oğullarına sadece Coca-Cola ve kek vererek dişlerini çürüten baba hapse atıldı. Savcılar, üç ay hapis cezası verilen alkolik babanın çocuklarına ve eşine şiddet uyguladığını belirtti.

BBC Türkçe’nin haberine göre Limoges Mahkemesi, adı açıklanmayan adamın 2016-2018 yıllarında babalık görevlerini yerine getirmediğine hükmetti. Büyük çocuğun yedi dişinin çürüdüğü, küçük erkek çocuğunun ise konuşamadığı belirtildi. Her iki çocuk da, sağlıklı bir şekilde beslendikleri koruyucu ailelerin yanına yerleştirildi.

Yardım kuruluşu France Victimes 87’nin temsilcisi Carole Papon, babanın “okuma-yazma bilmediğini, sayı sayamadığını, durumun ciddiyetinin farkında olmadığını ve aldığı sosyal yardım ödemelerinin tümünü alkole harcadığını” belirtti. Papon ayrıca, “ailenin yiyecek hiçbir şeyi olmadığını ve içecek olarak sadece Coca-Cola bulunduğunu” anlattı.

Savcı Yardımcısı Bruno Robinet de çocukların “tamamen tek başına bırakıldıklarını” belirtti. Robinet “Buzdolabı yoktu, çocuklar çarşafsız ve yorgansız bir şiltede yatıyordu. Babaları çocuklara sadece kek ve kola veriyordu” dedi.

Kaynak: BBC Türkçe

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 14:05

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER