Çocuklarını sopayla döven Hıristiyanlara hapis cezası

Almanya'da radikal Hıristiyan bir tarikatın üyeleri çocuklarını sopayla dövdükleri için hapis cezasına çarptırıldı

Çocuklarını sopayla döven Hıristiyanlara hapis cezası

Almanya'nın Bavyera Eyaleti'ndeki radikal Hıristiyan bir tarikatın üyeleri çocuklarını sopayla dövdükleri için hapis cezasına çarptırıldı.

'Zwölf Stamme' (12 kabile) adlı aşırı dinci bir Hıristiyan tarikatına bağlı iki anne, çocuklarını eğitme amacıyla sopayla dövmek ve yaralamak suçundan 6 ve 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Augsburger Alllgemeine gazetesinin haberine göre, Nördlingen kenti mahkemesinin verdiği hapis cezası ertelendi. Mahkemede, RTL televizyonu muhabiri Wolfram Kuhnigk’in çektiği görüntüler delil olarak kullanıldı.

Muhabir, tarikatın merkezi bir manastırında gizli çekim yapmış ve anneler avukatları kanalıyla görüntülerin yayınlanmasını protesto etmişlerdi. Ansbach ve Nördlingen aile mahkemeleri 2013 Eylül ayında tarikat mensubu 40 ailenin çocuğu üzerindeki velayet hakkını almışlardı. Tarikat üyelerinin elinden alınan çocukların bakım kurumlarına ve koruyucu ailelerin yanına yerleştirilmişlerdi.

Radikal Hıristiyan 'Zwölf Stamme' (12 kabile) tarikatı 1970’de Amerikalı Elbert Eugene Spriggs tarafından kuruldu. Tarikat çok eski zamanlardaki Hristiyan yaşam biçimini benimsemekte olan tutucu ve radikal bir tarikat olmasıyla biliniyor. Komünler halinde yaşayan tarikat üyeleri, mal birliği prensibini kabul ediyor. Tarikat inançları arasında Afrikalıların lanetli olduğu, eşcinsel ve kadınların da alt sınıftan olduğu kabulü yer alıyor. Tarikattaki erkeklerin uzun sakalları bulunurken, kadınlar da geniş etek, elbise veya pantolon giyiyorlar. Komün içersinde ücret almadan zor koşullarda çalışan tarikat üyeleri, hastalık sigortaları ve sosyal hizmetleri de kabul etmiyor. Tarikat üyeleri, devlet okullarında çocuklara cinsel eğitim verilmesi ve evrim teorisi öğretilmesi nedeniyle çocuklarını okula göndermek istemiyor. Bavyera’daki manastırlarda 2000 yılından beri yaklaşık 100 tarikat üyesi bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2015, 13:42

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER