Cinsiyetçi yorum yapan futbolculara kadın takımıyla antrenman cezası

Çek Cumhuriyeti Futbol Federasyonu'nun disiplin komitesi de Perşembe günü yapacağı toplantıda Koubek'in yorumlarını değerlendirecek

Cinsiyetçi yorum yapan futbolculara kadın takımıyla antrenman cezası

Sparta Prag takımının iki oyuncusu, Pazar günü oynanan maçın kadın yardımcı hakemi hakkında yaptıkları cinsiyetçi yorumların ardından kadın takımıyla antrenmana çıkacak.

24 yaşındaki kaleci Tomas Koubek, yardımcı hakem Lucie Ratajova'nın rakip takımın ofsaytını görmemesinin ardından "kadınların yeri mutfaktır" yorumunu yapmıştı.

Koubek, ayrıca "Kadınlar erkek futboluna karışmamalı" ifadelerini kullandı.

27 yaşındaki orta saha oyuncusu Lukas Vacha da kadın yardımcı hakemin fotoğrafını "Ocak başına..." yorumuyla birlikte Twitter'da paylaştı.

Sparta Prag takımının başkanı Adam Kotalik, futbolcuların bu yorumlarının "kabul edilemez" olduğunu belirtti.

Kotalik "Futbolcular, kadınların sadece mutfakta işe yaramadığını kendi gözleriyle görecekler" diyerek, futbolculara Sparta Prag kadın takımıyla antrenmana çıkma emri verdi.

Pazar günü oynanan maçta Brno takımı, çalınmayan ofsayttan sonra gol atmış, maç 3-3 berabere bitmişti.Koubek daha sonra Facebook'ta eşi ve kız çocuğunun fotoğrafını paylaşarak "tüm kadınlardan özür dilediğini" yazdı. Vacha ise "Yorumum maçın sonucunu belirleyen hata ile ilgiliydi, tüm kadınlara yapılmış bir yorum değil" diyerek kendisini savundu.

Çek Cumhuriyeti Futbol Federasyonu'nun disiplin komitesi de Perşembe günü yapacağı toplantıda Koubek'in yorumlarını değerlendirecek.

Sparta Prag kadın takımı kaptanı Iva Mocova ise "Çocukların bizimle birlikte antrenman yapmasını dört gözle bekliyoruz" dedi.

(Kaynak: BBC)

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 13:34

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER