Che dövmeli ünlü boksör: Eşkıya görmek isteyen aynaya baksın!

Kıtalararası Orta Siklet Şampiyonu’ndan İsmail Kahraman'a tepki

Che dövmeli ünlü boksör: Eşkıya görmek isteyen aynaya baksın!

Almanya'nın Hamburg şehrinde yaşayan 76 kiloda "Kıtalararası Orta Siklet Şampiyonluk" kemeri sahibi Dersim kökenli Kürt boksör İsmail Özen'den (35) TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın Che Guevara ile ilgili söylediği "eşkıya" sözüne sert tepki geldi.

Avrupa Postası’nın haberine göre, Alman medyasının ve kamuoyunun yakından tanıdığı boksör İsmail Özen, "TBMM Başkanı Kahraman, önce aynaya baksın gerçek eşkıyanın kim olduğunu görmek istiyorsa" dedi.

Dünya’ca tanınan Che Guevara'nın bir özgürlük savaşçısı olduğunu belirten İsmail Özen, sağ omzunda bulunan Che Guevara resimli dövmeyi 15 yaşından beri gururla taşındığını belirterek, TBMM Başkanı Kahraman'a yönelik şunları söyledi:

"Che'ye 'eşkıya' diyenler, gerçek eşkıyanın kim olduğunu çok iyi bilirler. O, ne Yavuz Sultan Selim ne de Tayyip Erdoğan gibi kendi halkına, yani yoksullara ve ezilenlere savaş açmadı. Che'ye "eşkıya" diyenler önce bir ayna bakmalı ve gerçeği görmelidirler. Bu sözün sahibi kendisine gelmelidir. Che, ezilen halkların barış ve kardeşliği için yaşamını feda ederek sadece Latin Amerika’da değil, tüm Dünya halklarının kalbinde unutulmaz bir iz bırakmıştır. Korkuları bundan dolayıdır"OMZUNDA CHE GUEVARA DÖVMESİ VAR

Birkaç yıl önce Milas Havaalanı'nda sağ omzundaki Che Guevara dövmesi ile ilgili yaşadığı bir anısına da yer veren Özen, kolundaki Che Guevara dövmesini gören bir polisin, tepkili bir yüz ifadesiyle, “bu kişi bir homoseksüel değil mi?” diye sorduğunu, “Onunla ilişkiniz mi oldu?" şeklinde yanıt verdiğini açıkladı. Özen, polisin susup kaldığını ifade etti.DEMİRTAŞ’LA BULUŞMUŞTU

10 yıldır profesyonel olarak boks ringlerindeki başarılarıyla tanınan Dersim kökenli böksör İsmail Özen, bir grup Alman gazeteci ile destek için Kobani'ye gitmişti. En son HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleşen Kıtalararası Boks Müsabakasında Gürcistanlı rakibine karşı üstünlük sağlamış ve maçın gelirini operasyonlarda zarar gören ve yakınlarını kaybeden Cizre, Sur ve Yüksekovalı ailelere bağışlamıştı.

IŞİD'E KATILMAK İSTEYEN GENÇLERİ KURTARDI

Sosyal medya üzerinden IŞİD ve AKP çevrelerinden her gün onlarca tehdit mesajları aldığını belirten Özen, 2013 yılında kurduğu ve 120 gencin devam ettiği "Yaşamının mücadelesi" adlı başkanı olduğu Hamburg merkezli bir vakıftaki sosyal çalışmalarıyla da tanınıyor. Özen, IŞİD'e yakın ilgi duyan ve 5'i gitmek üzere olan toplam 20'ye yakın genci kurtardığını belirtiyor. Vakıf bünyesinde 4 antrenör ve bir pedagog görev yapıyor.Böksör İsmail Özen geçtiğimiz temmuz ayında dünyaca ünlü Otto Versand grubu sahibi Michael Otto'nun kızı (42) Janina Otto ile gizli bir törenle evlenmişti. Janina Otto, Kenya'da yıllarca "El Ele" adlı kendi kurduğu vakıfta Afrikalı yoksul çocuklara gönüllü hizmet vermesiyle tanınıyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 12:43

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER