'Cennete gitmek için ÖSO militanlarının cinsel isteklerini giderin'

Kadınlara yönelik bu fetvanın, Vahhabi müftü El Arifi'den geldiği öne sürüldü...

'Cennete gitmek için ÖSO militanlarının cinsel isteklerini giderin'

Suudi Arabistan’da Vahhabi müftü Muhammed El Arifi'nin, Suriyeli muhaliflerin uzun süredir savaştığı için cinsel ilişkiye gidemediğini söyleyerek, militanların cinsel isteklerini karşılamanın cennete gitmek için yerine getirilmesi gereken bir görev olduğunu iddia ettiği öne sürüldü.

Presstv'nin haberine göre, Vahhabi müftü Muhammed El Arifi Suriye ile ilgili verdiği fetvada, ÖSO militanlarının muta* nikahıyla Suriyeli kadınlarla kısa süreli evlilikler yapabileceğini söylediği iddia edildi.

Haberde, Müftü El Arifi yabancı militanlarla Suriyeli kadınlarla ilişkiye girerek cinsel arzularını tatmin edebileceğini, böylece militanların "Suriyelileri öldürmek için kararlılığının artacağını" kaydettiği öne sürülüyor

Haberde ayrıca, cinsel ihtiyaçları gidermek için yapılacak evliliklerde dul, boşanmış ve 14 yaşından büyük kadınların tercih edilmesini söyleyen müftü, militanların cinsel isteklerini karşılamanın cennete gitmek için yerine getirilmesi gereken bir görev olduğunu savunduğu belirtiliyor.

*Müt'a veya Muta nikahı;bir erkeğin, rızası olan bir kadınla, bir ücret karşılığında, belirli bir süreliğine birlikte olmak üzere evlenmesi. Müt'a kelimesi ise sözlükte "kendisinden faydalanılan şey" olarak tanımlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2013, 08:09
YORUM EKLE