Cem Özdemir'e hakaret ve ölüm tehdidi

Federal Almanya Meclisi’nde kabul edilen Ermeni soykırımı tasarısının yankıları sürerken, Yeşiller Partisi Milletvekili Cem Özdemir’e yönelik eleştirilerin dozu artıyor

Cem Özdemir'e hakaret ve ölüm tehdidi
Federal Almanya Meclisi'nden geçen Ermeni soykırımı tasarısına tepkiler sürüyor. Bu tepkilerin hedefindeki isimlerin başında Yeşiller Partisi Milletvekili Cem Özdemir yer alıyor. Özellikle sosysal medya üzerinden paylaşılan mesajlarda ve yayımlanan haberlere yapılan kullanıcı yorumlarında Özdemir'e yönelik yoğun eleştiriler dikkat çekiyor.

Öyle ki Özdemir'e yapılan yorum ve eleştiriler ölüm tehditleri boyutuna kadar varmış durumda. 

“BU KADAR ÇOK ÖLÜM TEHDİDİYLE KARŞILAŞMAMIŞTIK”

Welt am Sonntag gazetesinin haberine göre, Cem Özdemir'in ofisinden yapılan açıklamada konuyla ilgili Federal Emniyet Teşkilatı'yla görüşüldüğü belirtildi. Ofis yetkilisi Marc Berthold, “aşağılama ve hakaretlere alışık olduklarını” belirtirken “Ancak şimdiye kadar bu kadar çok ölüm tehdidiyle karşılaşmamıştık” ifadelerini kullandı. 

Berthold, “Aşırı sağcılık sadece Almanlara mahsus değil, Türkiye'de de Almanya'da yaşayan Türklerin arasında da var” diyerek, artırılan güvenlik önlemlerinin gerekliliği savundu.

Haberde, 2 Haziran’dan itibaren Cem Özdemir'in Berlin'deki evinin çevresindeki güvenlik birimlerinin sayısını artırıldığı bilgisi de yer aldı.

Cem Özdemir Ermeni soykırımı tasarısının Federal Meclis gündemine alınmasına öncülük eden isimlerden olurken, “Almanya'nın o zamanlar soykırıma destek verdiğini ama bunun bugün soykırımı inkâr edenleri desteklemek gerektiği anlamına gelemeyeceği” görüşünü savundu.

Kaynak: Deutsche Welle Türkçe

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2016, 18:06
YORUM EKLE