Canlı bomba milletvekilinin evine girdi

Saldırıda 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi

Canlı bomba milletvekilinin evine girdi

Kabil'de bir milletvekilinin evine yapılan intihar saldırısı ve çıkan çatışmalar sonucu en az yedi kişi öldü. Saldırıyı Taliban üstlendi.

Afganistan'ın başkenti Kabil’de bir milletvekilinin evine gerçekleştirilen intihar saldırısı sonucu en az yedi kişi öldü. Helmend bölgesi milletvekili Mir Veli’nin evine yapılan saldırı Taliban tarafından üstlenildi.

Taliban, intihar saldırısı ve ardından 12 saat boyunca yaşanan çatışmalar sonrasında yirmi kişinin öldüğünü iddia ediyor ama hükümet ölü sayısını ısrarla yedi kişiyle sınırlı tutuyor.

Yetkililer iki tane de Taliban militanının öldürüldüğünü açıklıyor.

Gazeteduvar'ın Reuters'e dayandırdığı habere göre Taliban sözcüsü Zebibullah Mücahid, Mir Veli’nin evinde askeri erkanın da hazır bulunduğu önemli bir toplantı yapılacağını haber aldıklarını, saldırıyı da bu yüzden gerçekleştirdiklerini söylüyor.

Taliban, son iki yıldır Helmend bölgesinde tekrar güç kazanmaya başlamış durumda. Son altı ayda giderek daha sık görülen intihar saldırıları bölgede endişe yaratıyor. Helmend, dünyanın en büyük afyon tedarikçisi olarak da biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2016, 19:57

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER