Bu da ABD polisinin infazı!

Amerikan polisi, kendilerine bıçak çeken adamı 12 kurşunla öldürdü!..

İzmir'de bir trafik kazasının ardından polisin sivillere ateş açması sonucu 1 kişinin öldüğü, 3 kişinin de yaralandığı olayın yankıları sürerken, sokak ortasında bir polis infazı da ABD'den geldi. 

New York'taki Times Meydanı, akli dengesi yerinde olmayan Darrius Kennedy adlı kişinin bıçaklı eylemine sahne oldu. 

Uyuşturucu aldığı belirtilen 51 yaşındaki ABD’li, polise bıçak salladı. Acımasızlığı ile ünlü New York polisi, 6 kez biber gazı sıkarak adamı engellemeye çalışsa da başarılı olamayınca, 12 el ateş ederek saldırganı öldürme yolunu seçti.

BELEDİYE BAŞKANI POLİSE SAHİP ÇIKTI!
Daha önce psikolojik rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü söylenen kişiyi elindeki bıçağı uyarılara karşın atmaması üzerine öldüren iki polise NYPD ile Belediye Başkanı Michael Bloomberg sahip çıktı. NYPD Müdürü Raymond W. Kelly, ‘polis uygun şekilde davrandı’ diye memurlarını korumaya yönelik açıklama yaparken, birden fazla ateş eden görevlinin olmasının da normal olduğunu ileri sürdü. 

Kelly, polislerin Kennedy’e ateş etmeden önce defalarca biber gazı ile müdahale edip elindeki bıçağı bırakması için çaba gösterdiğini savundu. Belediye Başkanı Bloomberg ise Kelly’in açıklamalarına destek çıktı.
Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2012, 09:34

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER