Bağdat’ın 3 farklı noktasında bombalı saldırı: En az 63 kişi yaşamını yitirdi

Irak'ın başkenti Bağdat'ın farklı noktalarında düzenlenen saldırıda 63 kişi yaşamını yitirdi, yaralı sayısı ise 100'ün üzerinde

Bağdat’ın 3 farklı noktasında bombalı saldırı: En az 63 kişi yaşamını yitirdi
Bağdat'ın kuzeyindeki El Şaab bölgesinde bulunan bir pazar yeri, kentin güneyindeki El Raşid mahallesi ve Sadr semti bombalı saldırıların hedefi oldu.

Reuters haber ajanısının aktardığına göre; Şii nüfusun yoğunluklu olarak yaşadığı El Şaab'daki patlamada 38 kişinin öldüğünü, 70'den fazla insanın da yaralandığını belirtti. El Raşid'de bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda ise altı kişinin öldüğü, 21 kişinin de yaralandığı aktarıldı.

Iraklı yetkililer El Şaab'daki saldırıda hem bir intihar saldırganının kendini patlattığını hem de daha önce bölgeye yerleştirilen bir patlayıcının eş zamanlı olarak infilak ettirildiğini belirtti.

Bağdat'taki üçüncü saldırıda ise Şii nüfusun yoklukta olduğu Sadr semti hedefteydi. Bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırıda en az 19 kişi öldü, 17 kişi de yaralandı.

El Şaab'daki saldırıyı IŞİD üstelendi. Bağdat'ta geçen hafta düzenlenen ve yaklaşık 100 kişinin öldüğü saldırıları da IŞİD üstlenmişti.

Kaynak: Sputnik
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 22:04
YORUM EKLE