Avusturyalılar Erdoğan'ın ziyaretini onaylamıyor

Seçim konuşmasına anlam veremiyorlar…

Avusturyalılar Erdoğan'ın ziyaretini onaylamıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Avusturya’nın başkenti Viyana’yı özel ziyareti baştan beri tartışmalı bir konu.

Kamuoyu araştırma şirketi OGM, KURİER gazetesinin isteği üzerine bu konuda bir kamuoyu yoklaması yaptı.

Kendisine RTE’nin ziyaretiyle ilgili soru yöneltilen 800 kişinin % 70’i bu ziyareti onaylamadığını söylerken, bu ziyareti kabul edilebilir bulduklarını söyleyenlerin oranı % 24’te kaldı.

Toplum şüpheyle yaklaşıyor:

“Ama kabul edilebilirlik hoş karşılama anlamına gelmiyor“ diye sonuçları yorumluyor OGM Araştırma Şirketinin şef redaktörü Wolfgang Bachmayer: “Aslında bu sonuç pek de şaşırtıcı değil. İnsanlar burada bir seçim konuşması yapılmasına karşılar. Bu durum yeni bir şey. Daha önce hiçbir hükümet başkanı bizim ülkemize gelip seçim konuşması yapmaya kalkmadı. Ne Sırplar, ne Hırvatlar, ne de göçmen toplulukları içinde çoğunluğu teşkil eden Almanlar!“

Kamuoyu araştırmasına katılanların % 82’si Erdoğan’ın ziyaretinin entegrasyonu desteklemeyeceğine, aksine Türklerin Avusturya halkı tarafından kabul edilirliğine zarar vereceğine inanıyor ve Erdoğan sadece entegrasyona değil Avusturya’da yaşayan Türklere de zarar veriyor diyorlar.

(Murat Özten / Demokrat Haber İsviçre)

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2014, 07:55

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 6 yıl Önce

avusturya hakli tayip erdogan oy almak icin her yolu deniyor turkiye ne hale geldi

A. Nailov
A. Nailov - 6 yıl Önce

yunanistan pomaklarini turklestirme faaliyetleri oldugunu oteden beri bilinir, bakan davutoglu orada govde gosterisi yapti.

SIRADAKİ HABER