Avusturya'da üç hafta karantina uygulanacak

Günlük vakaların ilk kez 9 binin üzerine çıktığı ülkede toplam vaka sayısı 191 bin 228'e yükseldi. 1661 kişi koronavirüs nedeniyle öldü

Avusturya'da üç hafta karantina uygulanacak

Koronavirüs vakalarının tırmanışa geçtiği Avusturya'da, ülke genelinde üç hafta süreyle karantina uygulamasının yürürlüğe sokulacağı belirtildi.

Reuters ajansının hükümet metninin taslağına dayandırdığı haberinde, karantinanın salı günü başlayacağı ve 6 Aralık Pazar gününe kadar devam edeceği kaydedildi.

Akşam saat 8 ile sabah saat 6 arasında sokağa çıkmanın yasak olduğu Avuturya'da, cafe, bar ve restoranlar paket servisle sınırlı, tiyatro ve müzeler kapalı. Önümüzdeki hafta yürürlüğe girecek önlemlerle beraber eczane, market ve bankalar dışında dükkanlar kapatılacak, alışveriş ve egzersiz gibi istisnalar dışında sokağa çıkmak yasaklanacak, yüz yüze eğitimin devam ettiği okullar ise uzaktan eğitime geçecek.

Geçtiğimiz günlerde, salgının patlak vermesinden bu yana günlük vakaların ilk kez 9 binin üzerine çıktığı ülkede toplam vaka sayısı 191 bin 228'e yükseldi. 1661 kişi koronavirüs nedeniyle öldü. 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 11:30

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER