Avustralyalı siyasetçiden Trump'a: Senin paspasın değiliz

Avustralyalı senatör Nick Xenophon, Trump'a göçmenler konusunda sert çıktı

Avustralyalı siyasetçiden Trump'a: Senin paspasın değiliz

Avustralyasenatör Nick Xenophon, üzerinde "Avustralya senin paspasın değildir" yazan ve ABD Başkanı Donald Trump'ın fotoğrafının bulunduğu bir paspasın üzerinde poz verdi.

Trump destekçisi senatör Cory Bernardi'yi de eleştiren Xenophon, paspasın Bernardi için iyi bir hediye olacağını söyleyerek, Bernardi'nin "iyi bir Trump hayranı" olduğunu öne sürdü.

ABD Başkanı Donald Trump, Başbakan Malcolm Turbull ile yaptığı telefon görüşmesiyle ve göçmenlerle ilgili açıklamasıyla Avustralya'da tartışma konusu olmuştu. ​

Trump 2 Şubat günü sosyal paylaşım sitesi Twitter'da yaptığı bir açıklamada, "İnanabiliyor musunuz? Obama yönetimi Avustralya'dan binlerce yasadışı göçmen kabul etmişti. Neden? Bu aptalca işi inceleyeceğim" demişti.

Avustralyalı senatörün bu mesajı medyada ilgi çekici yorumlara konu oldu. Indiatoday, senatörün soyadı olan "Xenophon" ile İngilizcede yabancılara yönelik güvensizlik ve düşmanlık duyanlar için kullanılan "xenophobe" kelimesini yan yana yazarak, senatörün yabancı düşmanlığının üzerine bastığını değerlendirdi.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER