Astana'daki Suriye görüşmeleri başladı

Suriye görüşmelerinin yürütüldüğü Astana'da Rusya, Türkiye ve İran'dan oluşan üçlü mekanizmanın ilk teknik toplantısı gerçekleşiyor

Astana'daki Suriye görüşmeleri başladı

Kazakistan'ın başkenti Astana'da, Suriye'deki ateşkesin izlenmesi ve uygulanmasının sağlanması için Rusya, Türkiye ve İran'dan oluşan 3'lü mekanizmanın ilk teknik toplantısı başladı.

Sputnik'in haberine göre, Rusya, Türkiye ve İran'ın yanı sıra BM ve Ürdün'den uzmanların da katıldığını toplantı TSİ 07.00'de başladı.

Toplantıya katılan taraflar, Suriye'deki ateşkes rejiminin korunmasının ve ihlallerin kontrol altına alınmasının yollarını konuşacak.

Toplantıda, insani konularda işbirliği dahil olmak üzere Suriyeli taraflar arasındaki güvenin nasıl artırılabileceği de tartışılacak.

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı'nın basın servisinden yapılan açıklamaya göre, toplantının sonuçları TSİ 14.30'da düzenlenecek basın toplantısında duyurulacak.

Suriye'de ateşkesin izlenmesi ve uygulanmasının sağlanması için Rusya, Türkiye ve İran'dan oluşan 3'lü bir mekanizma, Astana'da 23-24 Ocak'ta düzenlenen görüşmelerin sonucunda kurulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2017, 19:15

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER