Assange: Hollande beni sırtımdan bıçakladı

Assange, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande'ı kendisini önce cesaretlendirip, sonra yüz üstü bırakmakla suçladı.

Assange: Hollande beni sırtımdan bıçakladı

Fransa'nın sığınma talebini temmuz ayında reddetmesi ile ilgili olarak 'Society' dergisine konuşan Julian Assange, Cumhurbaşkanı Hollande'ı kendisini önce cesaretlendirip, sonra yüz üstü bırakmakla suçladı.

Sputnik'in haberine göre, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollende ile arasında doğrudan iletişim olduğunu ve yine Fransız hukuk danışmanı ile yapılan temaslar sonucu sığınma başvurusunun kabul edileceği yolunda olumlu sinyaller aldığını kaydeden Assange, "Hollande benim ile iletişimi reddetmedi, aksine cesaretlendirdi, o benim sığınma başvurumdan haberdardı. O, beni bir anlamda sırtımdan bıçakladı'' ifadesini kullandı.

Assange, temmuz ayında kaleme aldığı ve Le Monde gazetesinde yayınlanan mektubunda, 'büyük ölçüde zulme uğradığını' iddia ederek, "Sayın Hollande, beni Fransa'ya kabul edin" çağrısında bulunmuştu.

Mektubun yayınlanmasının ardından Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada, "Assange'ın durumunun acil bir tehlike arz etmediği ve kendisi hakkında Avrupa'da arama kararı çıkarıldığı" kaydedilmişti.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 23:17
YORUM EKLE