'Alaaddin’in sihirli lambası' diyerek doktora bir lambayı 41 bin 584 dolara sattılar

The Arabian Nights'ın hikayesine uygun şekilde dolandırıcılar doktoru lambadan ruhlar çıktığına inandırdı

'Alaaddin’in sihirli lambası' diyerek doktora bir lambayı 41 bin 584 dolara sattılar

Hindistan’da dolandırıcılar bir doktora “Alaaddin’in sihirli lambası” olduğunu iddia ettikleri lambayı 41 bin 584 dolara sattı.

Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinin batısında yer alan Meerut’ta 2 dolandırıcı Hintli bir doktora kendisine sağlık ve zenginlik getireceğine öne sürerek, “Alaaddin’in sihirli lambası” olduğunu iddia ettikleri lambayı 41 bin 500 dolara sattı.

Hint medyasında yer alan haberlere göre, The Arabian Nights'ın hikayesine uygun şekilde dolandırıcılar doktoru lambadan ruhlar çıktığına inandırdı.

Dolandırıcıların ilerleyen günlerde lambayı kendisine gösterdiğini ifade eden doktor, dolandırıcıların 15 milyon Rupi (201 bin dolar) karşılığında lambanın kendisine "zenginlik, sağlık ve iyi bir servet getireceğini" vaat ettiklerini açıkladı. Doktor daha sonra lamba için 310 bin Rupi (41 bin 584 dolar) ödemeyi kabul ettiğini belirtti.

Kıdemli polis memuru Amit Rai yaptığı açıklamada, aynı kişilerin başka aileleri de benzer şekillerde dolandırdığından şüphelenildiğini aktararak, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2020, 10:01

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER