Akvaryumdan bebek arabasıyla köpekbalığı çalındı

Akvaryumdan bebek arabasıyla köpekbalığı çalındı

ABD'nin Teksas eyaletinde San Antonio Akvaryumu'ndan bebek arabasına konarak çalınan bir yavru boynuzlu köpekbalığı 3 gün sonra bulundu. "Miss Helen" adlı hayvanın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Cumartesi günü 3 ziyaretçinin, 40 santimetre uzunluğundaki hayvanı bir havuz temizleme filesiyle alarak ıslak havluya sardıkları ve bebek arabasıyla akvaryumdan çıkardıkları belirtilyor.

Güvenlik kamerası kayıtlarında, kucağında bebek olan bir kadın ve bir adamın gözcülük yaparken, diğer kişinin hayvanı bebek arabasına koyduğu görülüyor.

Bir akvaryum görevlisinin hırsızlığı fark ederek güvenliğe haber verdiği ancak zanlıların arabayla kaçmayı başardığı bildirildi.

Polis yetklilieri, arabanın Pazartesi günü, halkın yardımıyla bulunduğunu duyurdu.

Leon Valley Polis Müdürü Joseph Salvaggio, zanlının garajında çok sayıda balık bulunduğunu belirterek, "Garaj, San Antonio Akvaryumu'nun kopyası gibiydi. Ne yaptığını ve hayvanı nasıl canlı tutacağını çok iyi biliyordu" dedi.

Polis, adı açıklanmayan bu kişinin suç ortaklarının arandığını açıkladı.Boynuzlu köpekbalıkları bir metreye kadar büyüyor ve sığ sularda yaşıyor.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER