Afganistan'da NATO konvoyuna intihar saldırısı

Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü'nün (ISAF) 3 mensubu hayatını kaybetti...

Afganistan'da NATO konvoyuna intihar saldırısı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bomba yüklü araçla NATO konvoyuna düzenlenen intihar saldırısında Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü'nün (ISAF) 3 mensubu hayatını kaybetti.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bomba yüklü araçla NATO konvoyuna düzenlenen intihar saldırısında Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü'nün (ISAF) 3 mensubu hayatını kaybetti. ISAF'tan yapılan yazılı açıklamada, " Kabil'de düşman saldırısı sonucu 3 ISAF görevlisinin yaşamını yitirdiğini teyit ediyoruz. ISAF ve Afgan yetkililer olayı araştırıyor" ifadeleri yer aldı.

Hürriyet'te yer alan habere göre ISAF, saldırıda ölen görevlilerin kimliği ile ilgili bilgi vermedi. ABD'nin Kabil Büyükelçiliği'ne yakın mesafede düzenlenen intihar saldırısında, İçişleri Bakanlığının verdiği bilgiye göre, 13 sivil de yaralandı.ÇOK SAYIDA SİVİL YARALANDI

Bakanlık, yaralılardan bazılarının durumunu ağır olduğunu belirterek, olaydan Taliban'ı sorumlu tuttu. Saldırıyı kınayan İçişleri Bakanlığı, 17 aracın kullanılmaz hale geldiğini bildirdi. Görgü tanığı Haşmatullah Amiri ise " Olay yerinde 10 yabancı askerin cesedini saydım, çok sayıda sivil de yaralandı. Çok uzak mesafedeki iş yerlerinin camları da kırılmış" dedi.

Saldırıda, çok sayıda araç ve bölgedeki iş yeri hasar görürken, NATO güçlerine ait iki zırhlı araç ise kullanılmaz hale geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans gelirken, bölgedeki yollar saatlerce trafiğe kapatıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2014, 21:50

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER