ABD: Suriye'deki yabancı güçler çekilmeli

'Siyasi bir çözümü kabul edene kadar Suriye rejimine karşı yaptırımların uygulanmasını destekliyoruz'

ABD: Suriye'deki yabancı güçler çekilmeli

ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ülkesinin İsrail’in Suriye’deki İran askeri noktalarını hedef alan saldırılarını diplomatik ve lojistik olarak desteklediğini ifade etti. Ayrıca Rusya hariç, Türkiye, İran ve ABD de dahil olmak üzere, 2011'den önce bulunmayan tüm yabancı güçlerin Suriye’den çıkması gerektiğine dikkat çekti.

'DELİCE BİR FİKİR'

Jeffery, bir medya kuruluşuna yaptığı açıklamada, Şam’la birlikte hareket etmenin onu İran’dan uzaklaştıracağına inanmanın ise, “delice bir fikir” olduğunu söyledi. İran’ın, Suriye devleti ve toplumu içinde çok sağlam dayanaklara sahip olduğunu, birçok Arap devletinin Beşar Esad ile uyum içinde olmayacağını kaydeden Jeffery, “Onu İran yörüngesinden uzaklaştırabileceklerini iddia edebilirler. Fakat ben bunu mümkün görmüyorum” dedi.

 YAPTIRIMLAR DEVAM EDİLMELİ

Jeffrey, ülkesinin Şam’a yaptırım uygulamaya devam edeceğini vurgulayarak, “Siyasi bir çözümü kabul edene kadar Suriye rejimine karşı yaptırımların uygulanmasını destekliyoruz” şeklinde konuştu

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 15:30

YORUM EKLE
YORUMLAR
tuhaf olan nemi
tuhaf olan nemi - 1 yıl Önce

ypg yi de amerika kontrol ediyor türk hükümetini de yani iki oyuncak arabayı karşı karşıya çarpıştıran çocuk misali. yani insan sormadan edemiyor karlı olarak hep üçüncü kişi olan abd çıkıyor.

SIRADAKİ HABER