ABD'nin seçilmiş Başkanı Biden'dan Trump'ın azledilmesine ilişkin açıklama

Joe Biden, ABD Kongresine baskında hayatını kaybeden polisin yakınlarına başsağlığı diledi ve sorumluların hesap vermesi gerektiğini belirtti.

ABD'nin seçilmiş Başkanı Biden'dan Trump'ın azledilmesine ilişkin açıklama

ABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, Donald Trump'ın görevden alınmasını destekleyip desteklemediği konusunda sorulan soruya, "Trump'ın azli Kongre'nin kararı" dedi. Biden Trump’ın yemin törenine katılmamasına ilişkin, "Gelmemesi iyi bir şey, o, ülke için utanç kaynağı'' değerlendirmesinde bulundu.
Söz konusu baskının ardından Trump'ın azledilmesine yönelik tartışmaların sorulduğu Biden, kendisinin koronavirüs'le mücadele, aşı ve ekonomiye odaklandığını dile getirerek, "Bu, Kongre'ye bağlı, Kongre'nin vereceği bir karar" yanıtını verdi.

'UTANÇ KAYNAĞI'

Biden, baskındaki güvenlik zafiyetine ilişkin ise soruşturma başlatılması gerektiğini vurguladı. Trump'ın 20 Ocak'ta yemin törenine gelmeyeceğinin hatırlatılması üzerine Biden, "Gelmemesi iyi bir şey, o, ülke için utanç kaynağı'' değerlendirmesinde bulundu.

Biden, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in yemin törenine katılıp katılmayacağına ilişkin soruya karşılık ise "Onu orada görmekten onur duyarım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 21:47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER