DTK, HDK, HDP ve DBP Eş başkan ve sözcüleri ile Kürt siyasetçiler, 31 Mart yerel seçim sonuçları, tecrit ve tecride karşı başlatılan açlık grevleri gündemiyle toplandı

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanlık Divanı üyeleri, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan ile partilerin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) üyeleri, HDP milletvekilleri Diyarbakır’da toplandı.

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu'ndan 'Atatürk Havalimanı' tepkisi: Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir! Kılıçdaroğlu'ndan 'Atatürk Havalimanı' tepkisi: Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir!

HDP Diyarbakır il binasında bulunan Vedat Aydın Konferans Salonu’nda basına kapalı bir şekilde başlayan toplantının gündeminde, 31 Mart yerel seçimleri ve sonuçları, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecrit ve tecride karşı DTK Eş Başkanı Leyla Güven öncülüğünde başlatılan açlık grevi eylemleri bulunuyor.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı