Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kılıçdaroğlu'na ilişkin çarpıcı bir iddia ortaya attı. Twitter'dan paylaşım yapan Dönmez "Sn. Kılıçdaroğlu o gece elektrikler gerçekten kesik miydi? Kendinizi yine isteyerek ve bilerek karanlığa mı gömdünüz? Yapılan incelemeler sonucu o gün evin elektriği varmış. Ve o gün o evde elektrikler olduğu halde ışıkları neden açmadınız?" yazdı.  

'DÜN GİTTİĞİNİZ EVDE YAPILAN TESPİTLER...'

Bunun üzerine Bakan Dönmez bir paylaşım daha yaptı ve "Dün gittiğiniz evde yapılan tespitler ve abonelik kayıtlarına göre ilgili abonenin 23.04.2022 itibariyle borcundan dolayı elektriğinin kesik olmadığı tespit edilmiştir" dedi. 

KAYMAKAMLIK ARAŞTIRMA YAPTI: 4 AYDIR KESİK DEĞİL...

Ankara Keçiören Kaymakamlığı da konuya ilişkin yapılan araştırmayla ilgili şu açıklamayı yaptı: "İlçemizde ikamet eden Güllü K. isimli vatandaşımızla ilgili olarak yapılan araştırmada; Vatandaşımızın ikametgahının elektriğinin iddia edildiği şekliyle 4 aydır kesik olmadığı, borcu nedeniyle dağıtıcı şirket tarafından 31.03.2022 tarihinde elektriğin kesildiği, beş gün sonra 05.04.2022 tarihinde ödemenin yapılması üzerine elektriğinin açıldığı,

Vatandaşımıza 2021 yılında 2 kez yaptığı pandemi yardımı başvurusu ile ilgili olarak 2 kez pandemi desteği yapıldığı, 2022 Şubat ayında doğalgaz yardımı başvurusu neticesinde de 381 TL destek sağlandığı, ailenin, bugüne kadar pandemi ve doğalgaz yardımı dışında Kaymakamlığımıza herhangi bir başvurusu olmadığı anlaşılmış olup, ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımıza başvuru yapmaları halinde kira, gıda, fatura, giyim, eğitim, barınma gibi temel ihtiyaçlar başta olmak üzere her türlü destek sağlanmaktadır."

'ÖDEYİN YOKSULLARIN FATURASINI UTANMAZLAR'

Açıklamadan kısa süre sonra Kemal Kılıçdaroğlu, bu defa Bakan Dönmez'in "elektriği kesik değildi" dediği evin sahibi Güllü Demir'in iddiaya cevap verdiği bir video yayınladı. CHP lideri paylaşımına şu notu düştü: "Beşli çetenin bakanı önce "evimin elektriği kesik değilmiş" algısına girişti, sonra bu operasyon ortaya çıktı. Saraya çağrımdır! Karanlıktaki yoksulların elektriğini ziyaretimle açacaksanız; Allah’a yemin olsun ki hepsini ziyaret ederim… Ödeyin yoksulun faturalarını utanmazlar!"

'GENEL BAŞKAN GELDİKTEN SONRA ELEKTRİĞİMİ KAYMAKAMLIK AÇTIRDI'

Söz konusu videoda Güllü demir şunları söyledi: "Ben Güllü Demir. Yirmi gün önce elektriğim kesikti. Dün sayın genel başkan evime geldikten sonra bugün kaymakamlık tarafından benim elektriğim açıldı, dokuz, on civarında. Kaymakamlık tarafından arandım. Allah razı olsun aradılar beni. Ve daha sonra evime biri geldi. Kaymakamlık tarafından geldiğini, evimi ziyaret ettiler baktılar. Yardım edeceklerini, kişisel bilgilerimi istediler. Ben de verdim. Genel başkan ve yardımda bulunmak isteyen herkese teşekkür ediyorum. Dün genel başkan sayesinde benim elektriğim açıldı. Ve çok şükür karanlığıma aydınlık geldi. Allah hepsinden razı olsun. Kaymakam beyden de razı olsun. Onun sayesinde bugün elektriğim açıldı benim."