Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek partisindeki 108 istifayı değerlendirirken “Ben 68 hareketinin lideriyim. 1968 gençlik hareketinin lideriyim. Herhangi biri değilim. Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrinde olan insanlardı” dedi.

'İSTİFA EDENLER AMERİKA, PKK, FETÖ'NÜN DOSTU ÇİZGİDE'

Perinçek Habertürk TV'de yayınlanan Gerçek Fikri Ne isimli programda gündemi değerlendirdi.

Eren Eğilmez, Nagehan Alçı, Cem Küçük ve Gürkan Hacır'ın sorularını yanıtlayan Perinçek, konu partisindeki istifalara gelince kendisini övdü, istifa edenleri 'Amerika, PKK, FETÖ çizgisinde olmak'la suçladı.

“Televizyon reytinglerine bakın en çok izlenen insan Doğu Perinçek" diyen Vatan Partisi Genel Başkanı özetle şunları söyledi:

"Türkiye halkında Doğu Perinçek'in çok büyük bir karşılığı var, Vatan Partisi'nin. Ve Vatan Partisi şu an Mardin, Şırnak, Yüksekova, Aydın Türkiye'nin her yerinde çığı gibi büyüyor. Hangi sol terörist Amerikanın güdümünde olan PKK'nın çatısı altına giren solla tabii ki karşı karşıyayım. Ben onları benimsemiyorum ki onlar beni benimsesin. Vatan Partisinden ihraç edilmiş olan şahıslar da 'HDP Kapatılsın' programına Vatan Partisi'nin karşı çıkan, 'Türk milletiyiz' kavramını Van bildirisinden çıkaran, dolayısıyla Amerika'nın, Biden'ın, PKK'nın, FETÖ'nün dostu çizgide olan insanlardır.

'BEN 68 HAREKETİNİN LİDERİYİM'

Bunların 10 tanesi açıklama yaptı 'Partimize ölene kadar bağlıyız' diye... Mehmet Bedri Gültekin denen şahısla ben 20 senedir uğraşıyorum. Dersim meselesi üzerine falan gitmeyin diyen, 10 yıldır uğraşıyorum… Vatan Partisi’nin çok değişik özelliği vardır. Bu tür eğilimleri ikna etmeye, eğitmeye çalışır. Burada da partinin bir irade beyanı söz konusu. Benim karşıma sahte solu getirmeyin. Ben 1968 gençlik hareketinin lideriyim. Herhangi biri değilim. Deniz Gezmişler, Mahir Çayanlar benim emrinde olan insanlardı. Ben o hareketin lideriyim. Bizim ayrılığımız nerden çıkmıştır? Silahlı mücadele 71 yılında girişimleri başlayınca… O genç arkadaşlar silahlı mücadeleye sürülünce onların karşısına ben çıktım. Gene çıkarım. Bu sola kasıttır. 1971 banka soygunları, çocuk kaçırmak... Ben onların karşısındayım. Onların hiçbir gücü yoktur. Sonunda gidip PKK'ya sığınmışlardır. Vatan Partisi'nin dışında 1970'den kalan hiçbir güç yoktur.”