Dizilerinizi keyifle ilk bölümden son bölüme kadar kesintisiz izleyin

Genel 03.09.2021 - 11:54 03.09.2021 - 11:54

Geçtiğimiz yıl pandemiyi televizyonun başında atlattık. Bu durum hepimizi bazı yapımlara bağımlı kılsa da (GOT’u hatırlayın) bu sene bing watching’i yani sevdiğimiz bir diziyi kesintisiz şekilde izlemeyi çok daha üst bir seviyeye taşımaya hazırız.

Wi-fi kalitesi önemli fakat asıl farkı yaratan ücretli üyelik

Yavaş bir internet hızı en sevdiğiniz filmi izlerken sinirlerinizi zorlayabilir. Yükleme süreleri ve kopan bağlantı bazen bir kabusa dönüşebilmektedir.

Wi-fi ağınız evinizin her yerinde iyi çekmiyor mu? Zayıf internet sinyalinin en önemli sebeplerinden biri budur. Eğer sorununuz buysa menzil artırıcı cihazlar kullanarak bunun üstesinden gelebilirsiniz. Bu sayede evinizde internetin çekmediği hiç bir yer kalmaz ve mutfağınızdan yatak odanıza, oturma odanızdan banyonuza kadar evinizin her yerinde en sevdiğiniz dizileri baştan sonra kadar ara vermeden izleyebilirsiniz.

Wi-fi önemli olsa da yayın kuruluşlarına üyeliğiniz olmadıktan sonra bir işe yaramaz. Pek çok film ve dizi platformu varken neden sadece birine bağımlı kalasınız ki? Netflix, Amazon Prime veya Disney Plus; her biri harika içerikler ve aylık taahhütlerle aboneliğinizi dilediğiniz zaman açıp kapatma imkanı sunuyor.

Amazon Prime The Boys dizisinin yeni bölümlerini yakında yayınlamaya başlayacak. Onun da öncesinde Seven on 7 adlı internet dizisini yayınlamaları bekleniyor.

Disney Plus ise Emma Stone ve Emma Thompson’un yer aldığı Cruella’yı Ağustos 2021’den önce yayınlamaya başlayacak.

Netflix, Friends’i 2021 yılının sonuna kadar yayınlamaya devam edecek. Eğer anksiyeteniz varsa eski TV şovlarının sağlığınıza iyi geleceğini de söyleyebiliriz. Fakat bu yılın sonunda ya da 2022’nin başında yayınlanması planlanan The Umbrella Academy’nin yeni bölümlerini merak ederken de anksiyete sahibi olabilirsiniz.

Peki bunlardan hangisini seçerdiniz? Zor bir soru sorduk değil mi?

Spor yayınları yapan kuruluşlardan ise daha bahsetmedik bile. Harika bir futbol maçını arkadaşlarınızla izlemenin keyfi başka hiç bir şey yok bunu çok iyi biliyoruz.  Ancak ne var ki spor yayınları yapan servisler için de ayrıca üyelik oluşturmanız gerekiyor.

Kendinize rahat bir ortam sağlayın

En sevdiğiniz programın bir saniyesini bile kaçırmak istemiyorsanız; uzun bir televizyon izleme gecesine hazırlık yapmalısınız. Oynat tuşuna basmadan önce bing watching için tüm hazırlıklarınızı tamamlayın.

Tabletinizle ya da telefonunuzla istediğiniz her yerden bir şeyler izleyebilirsiniz fakat rahat bir kanepe konforsuz bir sandalyeye göre çok daha iyi bir tercih olacaktır. Arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz rahat, geniş ve yumuşak bir battaniyeyi kanepenizin yanında bulundurmayı da unutmayın.

Profesyonel bir dizi izleyicisi ile amatör bir izleyici arasındaki asıl farkı ortaya çıkaran şey ise atıştırmalıklar ve içeceklerdir. Patlamış mısır, küçük sandviçler, ev yapımı pizza… Rahat kanepenize geçmeden önce atıştırmalıklarınızı mutlaka hazırlamalı hatta bunları mutfakta bizzat kendiniz pişirmelisiniz. İçecekleriniz ise daima soğuk olmalı, oturma odanızda harika bir sinema deneyimi için içeceklerinizi özellikle de biralarınızı soğuk tutabileceğiniz bir dolap bulundurmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Buna özel önerilerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Eğer soda tercih edecekseniz onlar da ekstra soğuk ve elinizin altında olmalı. Bunun için oturma odanıza bir içecek soğutucu dolap almayı mutlaka düşünmelisiniz. Evinizi bir sinema salonundan daha konforlu ve keyifli hale getimek için size özel bazı çözümleri buradabulabilirsiniz.

Eğer arkadaşlarınızı davet edecekseniz mutlaka oturma ve izleme alanınızın yeterli olduğundan emin olun. Hiç kimse rahatsız bir koltukta maç izlemekten keyif almayacaktır, maçın en kritik anında perdeyi görememekten bahsetmiyoruz bile.

Uzun tv izleme gecelerinize arkadaşlarınız da katılacaksa hiç kimsenin ekranın ya da televizyonun önüne geçmesi gerekmeyeceğinden emin olmalısınız. Bunun için atıştırmalıkları herkesin uzanabileceği bir yerlere koysanız iyi edersiniz.

Artık bing watching’e başlamaya hazırsınız

En sevdiğin TV programını izlemeye başlamak için tüm hazırlıkları tamamladın. Haydi, telefonunu sessize al, en rahat pijamalarını giy ve oynat butonuna bas.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@