CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı “Adalet Yürüyüşü” ile birlikte İstanbul'da partililer ve vatandaşlar, Maçka Parkı'nda dördüncü gününde 'demokrasi nöbeti' tutmaya devam ediyor. Maçka Parkı’nda gerçekleşen nöbete bugün DİSK' ten de destek geldi.

Nöbetin dördüncü gününde DİSK' e bağlı sendikalar, Maçka Parkı’nın girişinde toplanarak, nöbetin tutulduğu alana sloganlarla yürüyüş gerçekleştirdi.

Destek ziyareti sırasında konuşan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, adalet isteyenlerin yanında olmaya devam edeceklerini belirterek “15 Temmuz darbe girişi yaşandığında en fazla dik duran konferadosyon olduğumuzu gösterdik. Çünkü 12 Eylül’de bizim arkadaşlarımız idamla yargılandı. Bugüne geldiğinde FETÖ bir araç oldu. Devrimci demokrat kurumları, insanları hedef aldılar. OHAL'le birlikte bir sürü insan işlerinden edildi. Basın ve ifade özgürlüğünü hedef alındı. 161 basın mensubu içeride. Kendisine muhalif olan herkesi hedef aldılar. Bunun adı diktörlük değilde nedir” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, DİSK’in demokrasi dersi verdiğini belirterek şunları söyledi:

“Adalet gelene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu toplumun sesidir. Bu parti meselesi değildir. Bu içeride olan bütün milletvekillerinin çıkması demektir. Sadece Enis Berberoğlu’nun çıkması demek değildir. Bu hapishanede bulunan bütün milletvekillerinin çıkması için elimizden geleni yapacağız. HDP Milletvekillerin de hapisten çıkması için elimizden geleni yapacağız. Selahattin Demirtaşın özgürlüğüne kavuşması içinde elimizden geleni yapacağız."