MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Merkez Disiplin Kurulu (MDK) ve milletvekillerinin Kızılcahamam’daki iki günlük kampı dün başladı. Kampın ilk gününde Genel Başkan Bahçeli ve beraberindekiler, ilçede ‘Ülkücü Şehitler Anıtı’nı ziyaret etti.

UKRAYNA SUNUMU

Anıta karanfil bırakan Bahçeli, Gökbörü Otağı’nda partililerle bir süre sohbet etti. Kamp kapsamında MYK, MDK ve milletvekillerinin katıldığı basına kapalı toplantıda, ilk olarak Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kırat, Türkiye’nin dış politikasına ilişkin sunum yaptı.

Daha önce bakanların ve yardımcılarının AKP’nin kampları ile teşkilat toplantılarına katılıp sunum yapmasına “parti devleti” eleştirileri yöneltilmişti. Kırat’ın Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin kampında sunum yapması da dikkat çekti.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre Kırat, MHP’nin kampında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ukrayna’ya yaptığı ziyaret kapsamında gerçekleştirilen görüşmelere ilişkin MHP kanadını bilgilendirdi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli partililere ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli’nin “tüm yöneticiler ve milletvekilleriyle, teşkilatın gelecek yıl yapılacak genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlıklı olmasını, saha çalışmalarına ağırlık verilmesini, özellikle muhalefetin söylemlerine karşı halka Cumhur İttifakı’nın tezlerinin anlatılmasını” istediği öğrenildi.

ERDOĞAN’A TELEFON

Bugün yapılacak kapanış oturumunda ise seçim sürecinde hem genel merkez hem teşkilat bazında yapılacak çalışmaların ele alınacağı, ülke sorunlarının değerlendirileceği, ayrıca TBMM’nin bu yılki faaliyetlerinin konuşulacağı öğrenildi. MHP lideri Bahçeli, ilk gün çalışmalarının sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, Covid-19 testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan için “geçmiş olsun” dileğinde bulundu. Bahçeli’nin Erdoğan’ı telefonla arayarak acil şifa dileklerini ilettiği öğrenildi.