Günümüzde ağız ve diş sağlığı konusunda gelişen teknoloji ve yöntemler sayesinde, ağız ve dişlerde ki bir çok sorundan kurtulmak artık mümkün. Bir çok insan diş çürümesi ve periodental hastalıklar nedeniyle diş kaybına uğruyor. Yıllardır dişleri eksik kişilerin başvurduğu yöntemler takma diş ve köprülerdi ancak günümüzde yepyeni, daha güvenilir, daha kalıcı ve daha estetik bir yöntem mevcuttur.

İmplant tedavisi eksik dişli kişilerin diş yapısına göre tasarlanan yedek diş kökleridir. İmplant sabit yada çıkarılabilir olabiliyor. Titanyum elementinden üretilen implantlar ağzın yapısına göre yerleştirilen yapay diş kökleridir. İzmir İmplant eksik diş veya dişler için çene kemiğine yerleştirilen ve kök görevi gören vidalardan başka bir şey değildir.

Diş İmplantı yöntemi, eksik diş tedavisinde diğer yöntemlerin aksine bir çok avantajı içinde barındırır. Bu avantajların implant yöntemi sayesinde uzun zamanlar sizinle birlikte olacağını unutmayınız. İşte implantın avantajları:

Doğal diş görünümü

Diş implantı sizin kendi doğal dişiniz gibi görünür. Görüntünün yanında doğal diş hissini de yaşatır. Üstelik implantlar kemikle kaynaşacak şekilde tasarlandığı için kalıcıdır bu nedenle doğal görünüm ve doğallık hissi de uzun yıllar sizinle kalacaktır. İmplantlarınız ile gerçek dişleriniz görünüm ve doğallık hissi olarak farksızdır.

Akıcı konuşma

Her implant kullanıcısına özeldir. İmplantlar sizlerin ağız yapısına özel olarak tasarlanacağı için ağız içinde kayma ve yanlış telaffuza izin vermez. Doğal dişlerinizle aynı işlevleri göreceği için akıcı konuşmanızda bir sorun teşkil etmeyecektir.

Sorunsuz yemek yeme

Yemek yerken takma dişlerin düşmesi ve kayması gibi durumlarla implant ile kesinlikle karşılaşmazsınız. Takma dişlerde olduğu gibi çiğnemek için fazladan enerji harcamanıza gerek kalmaz. İmplant doğal dişlerinizle aynı işlevi görür ve lezzetli yemeklerin tadından sizleri mahrum bırakmaz.

Özgüven

İmplantlar size o özlediğiniz gülüşlerinizi geri verir. Ağız ve çene yapınıza göre tasarlanan implantlar tıpkı doğal dişleriniz gibi görünür ve artık gülerken saklanmak zorunda kalmaz ve kendiniz hakkında daha iyi hissedersiniz.

Ağız sağlığı

Diş implantlarında köprülerde olduğu gibi diğer dişlerin formunda bir değişiklik yapılmasına gerek yoktur. İmplant sizin ağız yapınıza göre yapılır bu sayede komşu dişlerle de tam uyum sağlar. Adeta yapbozun eksik parçası tamamlanmış olur. Ayrıca implantlar uygulama sonrasında rahatça ağız temizliğinin yapılabileceği şekildedir. Ağız hijyenini artırır ve dişler arasına kolay erişimi mümkün kılar.

Dayanıklılık

Diş implantları hali hazırda bulanan boş diş köklerine yerleştirilen titanyum elementinden üretilen vidaların yerleştirilmesi ve protez diş ile tamamlanması uygulamasıdır. Doğal dişlerinizden his ve görünüm olarak hiçbir farkı yoktur. Diş implantları ağız hijyeni kurallarına dikkat edildiği takdirde ömür boyu kullanılabilirdir.

Diş İmplantının avantajları saymakla bitmeyecek türden. İmplant tedavisinin başırı oranı yüzde 95’in üzerinde olmakla beraber doğru bakım ile de ömür boyu kullanılabilir.