Eyeliner ve dipliner sıklıkla karıştırılan makyaj ürünlerinden biridir. Özellikle eyeliner çoğu makyajda tamamlayıcı bir ürün olarak kullanılır. Bazıları için eyeliner çekmek oldukça zorlu olabilir. Bu noktada devreye giren dipliner sayesinde hayal ettiğiniz göz makyajına ulaşabilirsiniz. Klasik bir eyeliner şeklinde olan diplinerın temel görevi kirpik diplerine hacim kazandırmak. Makyaj yaparken dipliner ile kirpik diplerine girebilir ve daha belirgin kirpiklere ulaşabilirsiniz.

Dipliner ürün seçenekleri de tıpkı eyeliner gibi renkli bir şekilde üretilebilir. Bu sayede makyajınıza göre en uygun renkteki dipliner ürününü kullanabilirsiniz. Dipliner yapısı gereği sivri uçlu ve keçeli bir forma sahip. Bu özelliği sayesinde dipliner, eyeliner ürünlerine kıyasla çok daha kolay uygulanabilir.

Keskin ve sivri bir uca sahip olan dipliner eyeliner çekmekte zorlananların tercih ettiği yöntemlerden biridir. Diplinerı tıpkı eyeliner gibi göz kapağınızın üzerine uygulayabilirsiniz. Burada en dikkat etmeniz gereken nokta dipliner uygulanacak gözün şekli. Bu aşamadan sonra diplinerı çalkalayarak uygulamaya geçebilirsiniz. Çalkalama sayesinde dipliner gözünüzde çok daha opak görünecek.

Kolay bir uygulama için göz pınarından, gözünün dışına doğru tek seferde diplinerı çekebilirsiniz. Dipliner konusuna yeni başlıyorsanız noktaları birleştirerek de uygulamanız mümkün. Bunun için göz çevresinde parça çizgiler oluşturabilir ve daha sonra birleştirebilirsiniz.

Dipliner ile Eyeliner Arasındaki Fark Nedir?

Dipline ve eyeliner çoğu zaman karıştırılan makyaj ürünlerinden biri. Uygulama ve amaç olarak benzerlik gösterse de dipliner yapısı ile eyelinerden ayrılır. Daha kolay uygulanan dipliner bu özelliği ile en çok tercih edilen göz makyaj ürünlerinden biri olur. Dipliner uç kısmı ile eyelinerden farklı bir uygulama sunar.

Keçeli ve sivri uçlu yapıdaki dipliner ürünlerini kolayca kalem gibi çekebilirsiniz. Kirpik dibine ince bir çizgi çekmenizi sağlayan dipliner bu özelliğiyle eyeliner ürünlerine kıyasla daha kolay bir kullanım sunar. Bu sayede dipliner ile daha ince bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Eyeliner çekmek yerine dipliner kullanarak kirpiklerinizi belirginleştirmek isterseniz bu ürün tam size göre. Diplinerın en büyük avantajlarından biri tıpkı eyeliner ürün seçeneğinde olduğu gibi kuyruklu bir şekilde eyeliner çekmenize imkan tanımasıdır.

İMPALA Kozmetik, kurulduğu günden bu yana yüksek kaliteli güzellik ürünleri sunar. Güzelliğinize güzellik katacak ürünler hakkında bilgi almak için https://www.impalaturkiye.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.