Bahçeli, Aydın'ın "Liderimiz Devlet Bahçeli " gafına ilişkin konuştu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın "Liderimiz Devlet Bahçeli " gafına ilişkin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli açıklama yaptı.

Bahçeli, "Gaf kelimesi, sürçülisan kelimesi; bunlar bir kelime veya o kelimeyi oluşturan bir kaç hecenin arasında bazı yanlış telaffuz ve yanlış kavramlar nitelendirebilecek konuşmalar yaptığınız takdirde bunun adı gaf olur. Koskoca bir cümlenin içerisinde gaf olmaz. Orada bana ulaşan bilgiler çerçevesinde, sayın genel başkan yardımcımız Semih Yalçın beyin ifade ettiği gibi 4 kişi arasında eğer bir konuşma, planlama ve dışarıdaki kitleyi o manada yönlendirmeye yönelik bir gaflete düşmüşlerse çok büyük hata işlemişlerdir." ifadelerin kullandı.

Gözden kaçırmayın

Kulis: HSK yaz kararnamesiyle seçim kurullarına müdahale edilecek Kulis: HSK yaz kararnamesiyle seçim kurullarına müdahale edilecek

"HERKES AYAĞINI DENK ALSIN"

Bahçeli gazetecilerin "Kasıtlı olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusuna "Kesinlikle. Orada bir siyasi partinin genel başkanı yuhalattırabilecek tarzda bir gaf olmaz. Eğer bu yuhalama başlarsa bunun altından İYİ Parti kalkamaz. Herkes ayağını denk alsın. Ne yapmak istiyorlarsa ona göre hareket etsinler. Gelirler gelmezler. Biz başından beri söylüyoruz, kurulan bir parti var. Hanımefendi o partinin başına tekrar dönmesinde yarar var. Demokrasi açısından yarar var, İYİ Parti açısından yarar var." diye cevap verdi.

İYİ Parti'den kopmalar olabileceğine ilişkin iddiaları da değerlendiren Bahçeli, "Kopmalar olur mu olmaz mı bilemiyoruz. Bizden koptukları biliniyor. Tekrar kopanlar bize gelir mi? Onu bilemiyorum. Ama bazıları var ki, hiçbir şart altında MHP ile beraberlikleri kalmamıştır" dedi.