MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada anket şirketlerini hedef aldı.

Bahçeli, cumhur ittifakının, MHP'nin güç kaybettiğini ve halkın memnuniyetsizliğini gösteren anketlerin çoğalmasından rahatsız olmuş olacak ki "Kokuşmuş araştırma şirketleri siz anketleri yaparken CHP Genel Merkezinde mi dolaşıyorsunuz?" sözleriyle araştırma şirketlerini hedef aldı.

Bahçeli'nin ayrıca, seçim barajını yüzde 7'ye düşüren kanun değişikliğinden sonra yaptığı ilk grup toplantısında, "Dün haklıydık, bugün haklıyız, yarın da haklı çıkacağız, MHP barajlarla sınırlanamaz." demesi dikkat çekti.

Bahçeli kötüye giden ekonomiye dair ise "Allah nimetin kefilidir, bugün elimizde yoksa, yarın olacağına inanırız" ifadelerini kullandı.

Bahçeli grup toplantısında şöyle ifadeler kullandı:

"Sistematik hale gelen algı operasyonları ile partimizin inişe geçtiğini yazan kokuşmuş araştırma şirketleri siz anketleri yaparken CHP Genel Merkezinde mi dolaşıyorsunuz? Kandil’de mi geziyorsunuz?"

"2023 Haziran ayında sokağa çıkacak gücünüz dahi olmayacaktır. Bizi bilmek ve öğrenmek isteyenler aziz milletimizin iradesine bakarak görebilecektir."

"Hiç kimse yalan anketlerle bize ayar veremez, gözümüzü korkutamaz. Biz kendimizden eminiz. MHP, bugün çok daha güçlü, çok daha tesirli, şuurludur, gelecek Allah’ın izniyle Cumhur İttifakı ile birlikte MHP’dedir."

"ALLAH NİMETİN KEFİLİDİR, BUGÜN ELİMİZDE YOKSA YARIN OLACAĞINA İNANIRIZ"

"Bugünkü şartlarda enflasyon artmış olabilir, hayat pahalılığından şikayet ve sızlanmalar da görülebilir, ama Allah’ın izniyle bunların hepsi geçicidir."

"Salgın geçti geçiyor derken, 24 Şubat’tan itibaren Rusya ile Ukrayna’nın savaşı enerji ve gıda güvenliğini zedelemiş, bundan mütevellit zincirleme sorunlar bütün coğrafyaları sarmıştır. Objektif bir şekilde diyebiliriz ki, ülkemiz ve tüm dünya benzerine çok az rastlanan bir sınavdan geçmektedir. Bunu görmeden, buna dikkat etmeden, Türkiye ekonomisiyle ilgili felaket tamtamları çalmak; bittik, tükendik, iflas ettik, perişan olduk masalları anlatmak sorumlu bir tavrın alameti olarak değerlendirilemez."

"Hiç kimsenin mağdur olmasını istemeyiz. Hiç kimsenin aç ve açıkta kalmasına göz yumamayız. Allah nimetin kefilidir, bugün elimizde yoksa, yarın olacağına inanırız. Ancak pirenin deve yapılmasına, bir kaşık suda fırtınalar koparılmasına asla duyarsız, asla ilgisiz kalmayız, kalamayız."

ENFLASYONU DÜŞÜRECEKLERİ İDDİASI

"Stokçuluk kanalıyla cebini ve cüzdanını düşünenler ülkesine ve milletine nankörlük ve namertlik yapan fırsatçılardır. Bizim fırsatçılığı, karaborsacılığı geçim kapısı görenler değil faziletli duruşa ve basirete sahip olanlar baş tacımızdır. Çıkan enflasyon elbirliğiyle indirilecektir, dün yaptık, gene yaparız. Hayat pahalılığının üstesinden milli birlik ve dayanışma ruhuyla geliriz."