Bahçeli, grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli konuşmasında MHP'yi eleştirenlere sert sözlerle tepki göstererek, "İftira atanlar sosyal medyadan zehir kusanlar adeta Palu ailesinden çıkmış gibiler" dedi.

CHP’yi eleştiren Bahçeli, “CHP Yüksek Seçim Kurulu’nu tanımıyorsa buyursun seçime de katılmasın. Eğer katılacaksa iddialarını acilen ispatlansın. CHP ateşle oyun olmayacağını eninde sonunda öğrenecektir. Kınayı hazırlamışlar 1 Nisan sabahını bekliyorlar. Halbuki sandıklardan umutlarını kesmişler millete sırtlarını dönmüşler. Zillet ittifakı duvara toslayacaktır” ifadelerini kullandı.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

"Dava adamı korku nedir tanımaz karamsarlık nedir bilmez. Durup durup dedikodu çıkaranlar günü günüyle çelişenler bırakın dava adamı olmayın adam bile olamazlar.

9 Şubat 2019 tarihinde partimizin 50 yıl dönümünü Adana’da kutlayacağız. 50 yıllık şerefli geçmişimizi yad edeceğiz. Milliyetçi ülkücü hareketin varlığı düşmana dehşet dosta güven vermiştir. MHP gücünü Türk milletinden almaktadır.

Rahmetle andığımız şehitlerimizin yüzünü kara çıkartmayacağız. Bizim yeteri kadar nedenimiz vardır o halde başarmaktan başka çaremiz yoktur.

İçinde bulunduğumuz haysiyet, hassasiyet tarihin milliyetçi harekete kazandırdığı tecrübe ecdadımızın nasihatleri bizlere ihanetlere karşı dikkat tavsiye etmektedir. İstismarcılara itibar etmeyeceğiz tek ses olacağız tek nefes olacağız namımızı ve şanımızı yere düşürmeyeceğiz.

Bir başımıza da kalsak dişe diş kısasa kısas zalimlere dünyayı zindan edecek irade bizdedir. Kaynağımız bellidir kıblemiz bellidir kavgamız ise zilletledir. Yarım asırlık mazimizde Türkiye’nin geleceğine talibiz.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bütünüyle yerleşip olgunlaşması bir daha sistem tartışmasının olmaması bir daha 15 Temmuzlar olmaması için sorumluyuz. Kimin ne uydurduğunun nasıl bir nifak saçtığının kıymeti yoktur. Biz Türk milleti ne istiyorsa onu seslendiriyoruz. Gocunan varsa şu kış kıyametle tavsiyem gocuk giysin. Cumhur ittifakına laf sokanlar yan yana yatıp çamura batanlar boşuna heves etmesin. Dün olduğu gibi bugünde duruşumuzdan bir adım geri adım atan bunlar gibi namert olsun.

Bu zavallı bedbahtlar sanırım fazla film seyrediyor. Nasılsa işleri güçleri yok canları sıkıldıkça tezvirat üretiyorlar. Bu iddia sahiplerine diyorum ki manavdan aldınız karpuzlar kabak çıktı hala uslanmadınız hala terbiye bulamadınız. Bre densizler bilmelisiniz ki MHP’yi yön verecek iç ve dış odaklar ne olmuştur ne de olacaktır. Vesayetmiş oymuş buymuş feriştahı gelse vız gelir.

‘40 GÜN 40 GECE YÜREK YEMELİLER’

Gözden kaçırmayın

Pınar Gültekin davasında 12'nci duruşmada da karar çıkmadı Pınar Gültekin davasında 12'nci duruşmada da karar çıkmadı

Emperyalizmin zalim emellerini tesis etmek için çırpınan siyasilerin Milliyetçi Hareket Partisi’ni ağzına alabilmek için 40 gün 40 gece yürek yemeleri tavsiyemdir. Tutsak alınmışlar haberleri yok. Ne var ki Türkiye’yi tutsak alamayacaklar. MHP’yi ve Cumhur İttifakı’nı çukura çekemeyecekler. Onlar Türk milletinden yiyeceği şamarla silinip gidecekler. Yazılan felaket senaryolarını sahneye çıkarmak için perde bekleyen zillet figüranlarını gayet iyi biliyoruz.

‘CHP SEÇİME GİRMESİN’

Ülkemiz tarihi bir dönemeçtedir. Küresel baskılar günden güne artmaktadır. Lazım gelen tedbirlerimizi titizlikle alıyoruz. Zillet figüranlarını gayet iyi biliyoruz. CHP’liler YSK’yı tanımıyormuş. Hayali seçmenler oluşturuluyormuş. Bu iddiaların amacı 31 Mart’ı gölgelemek, sabote etmektir. CHP, YSK’yı tanımıyorsa seçime de katılmasın. Katılacaksa iddialarını acil olarak ispatlasın. Ya suç duyurusunda bulunsun ya da bu iddiaları YSK ihbar kabul edip harekete geçsin. 31 Mart’a şaibe bulaştırmak siyasi etikle bağdaşmaz. CHP, ateşle oyun olmayacağını öğrenecektir.

‘BEKA SORUNU YOK’ DİYENLER BELADIR’

31 Mart’ta sadece belediye başkanı seçilmeyecektir… Hepsinden mühimi Türkiye’nin bekası, tarihi ve milli çıkarları söz konusudur. Bu Türkiyemiz için ertelenemez bir sorumluluktur. ’31 Mart seçimleri beka meselesi değil’ diyorlar. Bütün kararların bir kişi tarafından alındığı sistemin Türkiye’nin bekası olarak anlatıldığını iddia ediyorlar. Bugün Türkiye’nin beka sorunu olmadığını söyleyenler, belanın ta kendileridir. Biz belanın değil bekanın yaşatılmasını hedefliyoruz. Bela varsa onu yerle bir edecek beka adanmışlığı da vardır, çok şükür ki buradadır… Dört bir tarafımız kuşatılmışken ne yapsaydık, bir belediye daha fazla kazanmaya mı heveslenseydik. Beka gittikten sonra ne yapacağız belediyeyi.

‘BİN DEFA BEKA DERİM, SAVUNURUM’

Konuyu at pazarlığına çevirmedik, partimizin hak ve hukukunu ezdirmedik, onlarınkini de yok saymadık. Eşit bir mutabakat olmuşken, MHP’nin belediyelerden vazgeçtiğini söylemek, sefil ve ahlaksızlık değildir de nedir… İlle bir tercih yapacak olursam, şunu herkes bilsin ki bin defa beka derim, bekayı savunurum…

‘PALU AİLESİNDEN ÇIKMIŞ GİBİLER’

MHP’yi erken havlu atmış gibi göstermek, iddialarından vazgeçmiş gibi sunmak nasıl bir ahlaksızlıktır. Günahımıza girenler, sosyal medyadan zehir kusanlar, adeta son günlerde ülke gündemine demir atan Palu ailesinden çıkmış gibiler. Bunlarda hiç mi utanma kalmadı?..

BİNALİ YILDIRIM’IN İSTİFASI

Meclis başkanlığı için yeter şart milletvekili olmaktır. Anayasaya göre TBMM’ye başkan seçmenin usul ve esasları bellidir. Belediye başkan adaylığı için istifa etmesi gerektiğini söylemek yanlış, arızalı ve maksatlıdır. Görevi TBMM’den almışır. Büyükşehir belediye başkanlığına adaylığı hususunda milletvekilliğinden istifası söz konusu olmadığına göre, TBMM başkanlığından istifasına da gerek yoktur. Biz göre durum böyledir. Buna rağmen tartışma sürecekse, Meclis tüzüğünün 14. maddesi çözüm yoludur. Bu kapsamda seçim propaganda ve yasaklarının başladığı tarihten oy verme tarihine kadar, başkan vekillerinden birine vekalet verebilecektir. Polemikler de böylece bıçak gibi kesilecektir.

‘ELİNDEN NE GELİYORSA YAP’

İp inceldiği yerden kopacaksa kopsun. ABD Başkanı yine şaşırmış, yine sinirleri germiş. Twitter mesajı düşmanlık ötesidir. ABD Başkanı PKK/PYD/YPG’yi Kürt olarak görüyorsa ya cahildir, ya canidir. Teröristlere insan demek bile ihanettir. Trump’ın bunları Kürt olarak görmesi küstahlıktır. Teröristle mücadele edersek Trump Türkiye’yi mahvedermiş. Senin doların varsa, Türk milletinin imanı var. Elinden geleni ardına koyma, ne biliyorsan onu yap. Senin tehditlerine tamam diyen, senin gibi olsun. Türkiye’yi mahvetmek senin ne haddine. Bu saatten sonra Fırat’ın doğusuna girmek vatan borcudur, namusun gereğidir. Suriye’nin kuzeyinde Kürdistan sütunları dikmek için görev taksimi yapanlar sömürgecilerdir. NATO ittifakı yol ayrımındadır. Aç kalabiliriz, yoksul düşebiliriz. Ama size boyun eğersek, sizden aman dilersek bize yazıklar olsun. Hayat bize haram zıkkım olsun. En iyi bildiğiniz şey öldürmek. Kimseden emir almayız, izin almayız. Trump’ın sözüyle hareket etmek tarih ve coğrafyadan sürülmek anlamına gelecektir.

YILDIRIM’I ZİYARET EDECEK

MHP lideri, grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, 27 Ocak’ta AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ı ziyaret edecek.