DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Ahmet Faruk Ünsal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün akşam TRT yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

“Sedat Peker yakın zamana dek AKP iktidarı için mitingler yaptı, şimdi FETÖ’cü ilan edildiğine göre FETÖ’nün siyasi ayağını da öğrenmiş oluyoruz” ifadelerini kullanan Ünsal, Soylu’nun açıklamalarına yönelik, “Her şey anlatıyor gibi görünüyor ancak hiç bir şey anlatmıyor! Bol reklam ve hamaset var. Üstelik soruları kendisi sorup kendisi cevaplıyor!” dedi.

Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdidini anımsatan Ünsal, “Soylu Tr'yi mafyadan temizledik diyor, oysa daha geçen günlerde Çakıcı Kılıçdaroğlu'na tehdit dolu mektup yazmadı mı? Toplumun aklıyla alay etmeyin!” ifadelerini kullandı.

ÇAKICI KILIÇDAROĞLU’NA MEKTUP YAZMIŞTI

Çakıcı, Kılıçdaroğlu'na yazdığı üçüncü mektupta şunları yazdı:

"FOX TV'de Sayın Kılıçdaroğlu Şahsım ile ilgili yine bir şeyler zırvalamış. Bu Ülkede doğrudan konuşanın kendisi olduğunu bu sebeple hedef alındığını söylüyor, Evet Konuşuyor ama Bölücülerin ağzıyla konuşuyor.  Mafya bozuntusu 5 Paralık adam.

PKK’ya, silahlı terör örgütlerine, Batıya ve üst akıla hizmet eden Kemal Kılıçdaroğlu, bu millet senin kaç paralık adam olduğunu zeten biliyor. Sen bunu biliyor musun? Devleti ağzına alıyorsun, iktidar olmaya talipsin. Neden sürekli olarak PKK, silahlı terör örgütlerini ve FETÖ’cüleri savunuyorsun?

Ülkeni niye Batılı ülkelere ve ABD' ne şikayet ediyorsun. Adamlık parayla ölçülmez. Bu millet her şeyi biliyor. Sana daha evvel söyleyeceğimi söyledim. İnsanlara hakaret etme ve küçük görme hakkını kendinde görüyorsun. Birisi sana konuştuğu zaman ona buna neden pislik atıyorsun. Bir sürü işbirliği yaptığın terör örgütleri var, Boş konuşacağına sende beni öldürtecek yürek var mı bay Kemal. Bu zorlu süreçte provakatörlük yapacağına Devleti yönetenleri rahat bırak. Sende akıl olsa kendini bu kadar küçültmezsin, ama devlet düşmanlarıyla iş birliği yapan kişide akıl ne gezer.

Zaten kardeşin bile söylüyor "AKLİ SAĞLIK SORUNLARI VAR" diye. Dengesiz konuşmalarınla sürekli Devlete zarar vermektesin. Git kendini tedavi ettir. Allah'a iman etmişsen Allah seni islah etsin."