DEVA Partisi Karaman İl Başkanı Burak Demirer ve gazeteci Hüseyin Ölger'in 12 Ağustos’ta MHP Karaman Merkez İlçe Başkanı Muhammet Mustafa Gözel ve yönetim kurulu üyesi İbrahim Alp Arslan’ın da aralarında bulunduğu grup tarafından saldırıya uğradığı iddia edildi.

80 edebiyatçıdan ortak açıklama: Emek ve Özgürlük İttifakı'nın kuruluşunu kutluyoruz 80 edebiyatçıdan ortak açıklama: Emek ve Özgürlük İttifakı'nın kuruluşunu kutluyoruz

DEVA Partisi yönetiminin tepki gösterdiği ve suç duyurusunda bulunulan olayın ardından saldırıyla suçlanan MHP’li ilçe başkanı Muhammet Mustafa Gözel, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’la bir araya geldi.

Sosyal medya hesabından Yalçın ile fotoğrafını paylaşan Gözel, “Kıymetli büyüğümüz teşkilat başkanımızın hayır dualarını aldık…” ifadelerini kullandı.

YENEROĞLU’NDAN FOTOĞRAFA TEPKİ: YAZIKLAR OLSUN

MHP’li Yalçın ile Gözel’in fotoğrafına tepki gösteren DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Demokrasilerde siyaset ve şiddet iç içe olamaz! Bir merkez ilçe başkanının siyasi rakiplerine şiddet uygulayıp suç işlemesi MHP adına da gurur tablosu değil, utanç vesilesi olmalıydı. Yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı.

DEVA Partili Yeneroğlu, DEVA’lı Burak Demirer ve gazeteci Hüseyin Ölger’e yönelik saldırının ardından konuyu Meclis gündemine taşımış ve Demirer ve gazeteci Ölger’in, Kazımkarabekir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Kalaycı hakkındaki kaçak yapılaşma iddialarını takip ettiğini hatırlatarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle önerge vermişti.