Dersim'de Cumhuriyet Caddesi'nde dün akşam yaşanan taciz olayındaki şüphelilerin ikisinin uzman çavuş olduğu ortaya çıktı.

Caddedeki bir otomobilin içinde bulunan bir kişi yolda yürüyen kadına sözlü tacizde bulundu.

Kadının bağırarak çevreden yardım istemesi üzerine kalabalık toplandı.

Kalabalık, arabadaki kişilere tepki gösterdi. Bu sırada araçtan inen şüpheli, belindeki tabancayı çıkararak, havaya üç el ateş etti.

Şüphelinin açtığı ateşte, yanındaki arkadaşı vuruldu.

Şüpheli, olay yerinden kaçarken, ayağından yaralanan arkadaşı da ambulansla Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis, olay yerinde üç boş kovan buldu. Otomobille kaçan şüpheli ile yanındaki iki kişi, polis ekiplerince yakalanıp, gözaltına alındı.

Tedavisinin ardından ayağından yaralanan kişi de gözaltına alındı. Şüphelilerin işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

VALİLİK: KAMU GÖREVLİLERİNE SORUŞTURMA AÇILDI

Tunceli Valiliği'nce de otomobil içindeki kamu görevlileri hakkında adli ve idari soruşturma açıldığı belirtilerek, "27.08.2022 günü saat 22.30 sıralarında, Cumhuriyet Caddesi üzerinde aynı araçta bulunan kişiler ile cadde üzerinde bulunan kadın bir vatandaşımız arasında tartışma çıkmış, tartışmaya çevrede bulunan vatandaşlarımızın da müdahil olmasıyla olay yerinde arbede yaşanmıştır. Konu vatandaşlarımızın ve emniyet güçlerimizin müdahalesiyle sonlandırılmıştır. Olay sonrasında Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan çalışma neticesinde; olaya dahil olduğu anlaşılan ve aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 4 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, haklarında adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Konu Valiliğimizce takip edilmektedir” denildi.

Halk Tv'den Ferit Demir'in haberinde, ateş eden ile yaralanan yanındaki arkadaşının uzman çavuş olduğu belirtildi. İki uzman çavuş açığa alındı.