Dersim’de uzman çavuşların, canlı bomba olduğunu iddia ettikleri bir kadının başına silah dayaması sonrasında gerginlik yaşandı.

Valilik iki uzman çavuşun görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Dersim’de Cumhuriyet Caddesi’nde, iki uzman çavuş, canlı bomba olduğunu iddia ettikleri Fidan Yıldırım adlı kadının başına silah dayayıp yere yatırarak darp etti.

Kadının yere yatırılarak darp edildiğini görenler, uzman çavuşlara tepki gösterdi. Uzman çavuşların havaya ateş açması üzerine yüzlerce kişi olay yerine toplanarak tepkilerini dile getirdi.

Polis çemberine alınan uzman çavuşlar Emniyete götürüldü.

Gözaltına alınan Yıldırım ise hastaneye götürüldü. Olay yerini çembere alarak bir süre bekleyen polisler, halk dağıldıktan sonra çekildi.

VALİLİK: İKİ PERSONEL GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre, söz konusu iki uzman çavuş görevden uzaklaştırıldı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bugün (20.05.2021) saat 16.00 sıralarında İlimiz Merkezi Cumhuriyet Caddesi üzerinde kolluk kuvvetlerimize mensup 2 görevli, daha önce kendilerine bildirilen şüpheli kişilerin eşkaline benzer bir kadın vatandaşımızla karşılaşmış ve ilgiliye kimlik sormak istemişlerdir. Olay üzerine kadın vatandaşımızla kolluk mensubu 2 görevli arasında yaşanan sözlü tartışma etrafta bulunan vatandaşlarımızca taciz olayı olarak algılanmış ve vatandaşlarımız da tepkiye sebebiyet vermiştir. İlgili görevliler hakkında gerekli adli ve idari soruşturma başlatılmış olup söz konusu 2 kolluk personeli görevden uzaklaştırılmıştır."

Kaynak: Evrensel