Denizli'nin Pamukkale ilçesinde bir ölü olarak bulunan 2 yaşındaki bebeğin, beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybettiği belirlendi. Ayrıca bebeğin vücudunda darp izlerine rastlandı.

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde 2 yaşındaki Murat Aslan Kılıç, tek katlı bir evde ölü bulundu. Yapılan otopside, bebeğin bedeninde darp izleri, sigara yanıkları bulunduğu ve ölüm sebebinin beyin kanaması olduğu belirlendi. 

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Denizli'nin Pamukkale ilçesi Asmalıevler Mahallesi 6603 Sokak'ta önceki gün saat 20.00 sıralarında tek katlı evin önünde bir çocuğun ağladığını görenler polisi aradı. İhbar üzerine adrese gelen polis ekipleri, içeri girdiklerinde evde Murat Aslan Kılıç bebeğin hareketsiz yattığını gördü. Çağırılan sağlık ekipleri, bebeğin hayatını kaybettiğini belirledi. Cumhuriyet savcısı ve polis ekipleri, bebeğin şüpheli ölümü üzerine detaylı inceleme yaptı. 

Evde bulunan biri 9 aylık, diğeri 5 yaşındaki 2 kardeşi ise Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. Bbeğin yapılan otopsisinde bacaklarında sigara yanıkları, yüzünde ve başında da darp izlerine rastlandı. 

Bebeğin darbeye bağlı beyin kanaması sonucu öldüğü belirlendi. Bebeğin ölümü sonrası aralarında anne Güler Kılıç'ın da olduğu dört kişi gözaltına alındı. Öte yandan bebek Gümüşler Mezarlığı'na götürülüp, toprağa verildi.