Demokrat Parti (DP) Genel Merkezi'nde görev yapan üç koruma polisi, 'personel yetersizliği' gerekçe gösterilerek geri çekildi.

Demokrat Parti Genel Merkezi’nde görev yapan üç koruma polisi, Hassas Bölgeler Koruma Şube Müdürlüğü tarafından personel yetersizliği gerekçe gösterilerek geri çekildi.

T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre, parti koruması için Dışişleri Bakanlığı'nda görev yapan bir polis memuru görevlendirildi.

Tanrıkulu: Kılıçdaroğlu Millet İttifakı’nın adayı olarak açıklanacak Tanrıkulu: Kılıçdaroğlu Millet İttifakı’nın adayı olarak açıklanacak

Aynı görevlinin, gün içinde yalnızca 5’er dakika hem Refah Partisi’ne hem de DP'ye baktığı iddia edildi.

'KORUMA POLİSLERİNİ ÇEKEREK BİZİ HEDEF Mİ GÖSTERİYORSUNUZ?'

DP Ankara İl Başkanı Delikanlı, “Genel Başkanımız ve yol arkadaşlarının korunmaya ihtiyacı yok” dedi. “Memleketin yanında, milletiyle bütünleşmiş, vatandaşıyla iç içe bir siyasi partiyiz” ifadesini kullanan Delikanlı, şunları söyledi:

“İktidar, bir yandan kutuplaştıran dil kullanıyor bir yandan da muhalifleri hedef gösteriyor. Çekineceğimizi, korkacağımızı zannediyorlarsa bizim kapımız sonuna kadar açık. Bu şekilde bir şeylere zemin hazırlanıyorsa bu bir güvenlik zafiyetidir. Sloganımızı çaldınız, yetmedi şimdi de koruma polislerini çekerek bizi hedef mi gösteriyorsunuz? Kendilerine güveniyorlarsa onlar AK Parti rozetini taksın, biz de Demokrat Parti rozetimizi takalım sokaklarda gezelim. Kim rahatça gezecek görelim. İktidarı, kutuplaştıran dilden ve bizleri hedef göstermekten vazgeçmeye çağırıyoruz.”