Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Mersin'deki polisevine yapılan saldırıya ilişkin yayınladığı mesaj üzerinden kendisini hedef alan bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya cevap verdi.

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, Mersin’deki terör saldırısını kınayan bir mesaj yayınladı.

Twitter hesabından yayınladığı mesajında saldırıyı kınayan Demirtaş, “Şiddetin her türlüsüne karşı çıkacağız, demokratik siyasette ısrarcı olacağız" dedi.

SOYLU: KATİL DEMİRTAŞ

Daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mesajı üzerinden Demirtaş'ı hedef gösterdi. 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Soylu, ''KATİL DEMİRTAŞ! Daha geçen hafta teröristbaşını öven, 6-8 Ekim'in faili, cezaevinden Mersin’deki 'silahlı saldırıyı'(!) kınamış... O kadar iğrenç ve aşağılıksın ki, birlikte fail olduğun PKK'yı burada bile temize çıkarıyorsun. Çünkü en güçlü ortaklık, suç ortaklığıdır'' diye yazdı.

'HAYROLA KİRLİ?'

Selahattin Demirtaş, kısa bir süre sonra Soylu'ya yanıt verdi.  

Soylu'nun paylaşımını alıntılayan Demirtaş, ''Hayrola Kirli? Ellerini ovuşturup beklerken karanlık siyasi hesapların boşa mı çıktı? O yüzden mi bu kadar öfkelisin? Size rağmen bu ülkeye barışı, huzuru, kardeşliği getireceğiz. Beni, etrafındaki çakallarla karıştırma Kirli. Aslan, yattığı yerden belli olur'' ifadelerini kullandı.