Müzisyen Değer Deniz’i hırsızlık için girdiği evde, cinsel istismar bulunup öldüren katil zanlısı C.M.’nin 17 yaşındaki ine cezaevinden haber gönderip, “Keşke bu kadını değil de onu öldürseydim. İlk işim onu öldürmek” diyerek tehdit ettiği öğrenildi.

Habertürk’ten Hüseyin Şentürk’ün haberine göre, İstanbul Beyoğlu’nda 5 Mayıs’ta, hırsızlık amacıyla girdiği evde müzisyen Değer Deniz’e cinsel istismarda bulunup öldüren ve 43 yıldan 58 yıla kadar hapis istemiyle salı günü İstanbul 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan katil zanlısı C.M.’nin (17) "çocuk gelin" olan eşi A.U.’ya yaşadıklarını anlattı.

A.U, "15 yaşında tanıştık. 7’nci sınıfa gidiyordum. Okul çıkışı beni takip ediyor ve sevdiğini söylüyordu. Ben de âşık oldum. Yaklaşık 3 ay sonra kaçtık. Bir gece otelde kalıp ablasının evine gittik. Sonra babamla görüştüler. Babam üzülmemem için evlenmeme izin verdi. Düğün gününe kadar baba evinde kaldım. Sonra da düğün yaptık. Ancak hiç çalışmıyordu. Sürekli babam para veriyordu. Ailesinden kalan bir evi vardı. Oradan gelen kirayla evimizin kirasını ödemeye çalışıyorduk. Uyuşturucu kullanıyordu. Canı sıkılınca beni dövüyor ve evden gidiyordu. 3 ayın sonunda parasızlık nedeniyle evi boşaltıp babamın evine yerleştim. Ama dayakları hiç bitmedi. Korktuğum için ailemden hep sakladım."

"HIRSIZ OLDUĞUNU BİLİYORDUM"

C.M.’nin işlediği cinayeti bir arkadaşından öğrendiğini ifade eden A.U., "Televizyonu açtım. Cihangir’de Değer Deniz adlı kadını öldürdüğü söyleniyordu. Oturduğum evin, 9-10 sokak yakınında bir yerdi burası. Şok geçirdim. Çok korktum. Utancımdan dışarı çıkamaz oldum" diye konuştu. A.U., sözlerini şöyle sürdürdü: "İnsan olan böyle bir cinayet işler mi? 'Benim bir çocuğum var' diye düşünmez mi? Oğlunu düşünseydi yapmazdı. Ölen kadına çok yazık oldu. Çok üzgünüm. Cezasız kalmamalı. O artık sadece oğlumun babası. Bu caniliği yapan kimseyle işim olmaz. Artık kendi hayatımı düşüneceğim. Biz onu reddettik. Beraberliğimiz devam etmiş olsa belki ölen ben olacaktım. Allah ölen kadının ailesine sabır versin."

"KEŞKE DEĞER'İ DEĞİL, SENİ ÖLDÜRSEYDİM"

A.U., C.M.’nin kendisini tehdit etmeye devam ettiğini de belirterek, “Beni ve ailemi tehdit etmeyi sürdürüyor. İlk duruşma öncesi cezaevinden yakınları aracılığıyla ‘Keşke bu kadını değil de onu öldürseydim. İlk işim onu öldürmek’ diye mesaj yollamış. Babam savcılığa gidip şikâyetçi oldu” dedi.