Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Saraçhane'de yaptığı konuşmada iktidara tepki gösterdi, 2023 seçimlerini işaret etti.

Davutoğlu, "2023 seçimlerine de ipotek koyarız diyorsanız; işte 85 milyon demokrasi aşıkları adına söylüyorum; korkmadık, korkmayacağız" ifadelerini kullandı.

Batman'da kömürlükte ölü bulunan çocuğu babası öldürmüş Batman'da kömürlükte ölü bulunan çocuğu babası öldürmüş

Yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak kararı verilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbulluları ve altılı masanın liderlerine Saraçhane çağrısı yapmıştı.

Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından bazı satır başları şöyle:

"Değerli vatandaşlarım; İstanbul'un iki kez seçilmiş başkanı sayın İmamoğlu, değerli başkanlar sizleri selamlıyorum. Meselemiz İstanbul seçmenin iradesini korumak. Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik değerlini korumaktır. Altı genel başkan olarak buradayız. Hepimiz aynı sesle temel hak ve özgürlükler diyoruz, demokratik Türkiye diyoruz.

Sayın Erdoğan'a benzer karar verilmişti. Ben de o binadaydım. 21 Nisan 1998'de belediye binasında hangi değeri savunduysa yine aynı değerler için buradayım ve burada olacağım.

O avcunuzda tuttuğunuz güç, sıktığınız anda kordan bir ateş gibi sizi yakar. Ateşe değil milletin iradesine dönünüz. 2023 seçimlerine de ipotek koyarız diyorsanız; işte 85 milyon demokrasi aşıkları adına söylüyorum; korkmadık, korkmayacağız.

Sayın Erdoğan'a sesleniyorum; mahkeme tarafsız karar verdi demeyin. Biz bu kararı tanımadık, tanımayacağız. Sizin alacağınız karar, Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğini şekillendirecek. 28 Şubat mahkemeleri nice insanların geleceğini kararttı. FETÖ Yargısı 15 Temmuzu yarattı. Değerli yargı mensupları; hiçbir siyasi talimata asla uymayın.

Dün, Türk yargısı için kara bir gündü. Seçime giderken yargı mensupları siyasi baskı altında alınırsa; bilinsin ki 6 siyasi parti lideri burada. Değerli AK Partiyi destekleyen seçmenler sizin kazanımlarınız yozlaşmış iktidar olamaz. Ve MHP'li seçmenlere sesleniyor. Milli birlik, Sivas Kongresi'ndeki kararla korunur. Kim ki milli iradeye el uzatırsa; gerçek terörist olur, gerçek düşman olur.

İstanbul, en büyük hocamdır.