CHP'li Şahin'den yardım çağrısı: Cenazelerimiz kaldırımlarda kalıyor CHP'li Şahin'den yardım çağrısı: Cenazelerimiz kaldırımlarda kalıyor

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in Ankara'da öldürülmesiyle ilgili açıklama yaptı. Davutoğlu, iktidarın ve İçişleri Bakanlığı'nın sessizliğini eleştirdi. 

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaşım yapan Davutoğlu, "Ankara’nın göbeğinde, siyasetçi #SinanAteş katledildi. 48 saat geçti, Cumhurbaşkanı, Bahçeli, İçişleri ve Adalet Bakanlarından ses yok. Birileri ülkenin sokaklarında siyasi saldırı girişimlerine mi hazırlanıyor? Ya da birileri seçime gergin atmosferde gidilmesini mi arzuluyor?" diye sordu.

Seçmene çağrı yapan Davutoğlu, "Gerilimlerin acı bedellerini ödemiş sağcı, solcu, ülkücü, devrimci, laik, muhafazakar, Türk, Kürt, Sünni, Alevi bütün duyarlı kesimlere ve aydınlara sesleniyorum. Bu kirli oyunlara karşı omuz omuza verelim ve Cumhuriyetimizin 100. yılını toplumsal barış ve uzlaşı yılı yapalım" dedi.