Bursa'da "ani" program değişikliği yapılan açılışa Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yerine Binali Yıldırım katıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesince 1 milyar lira maliyetle yapılan T2 Tramvay Hattı'nın kent merkezinde yapılan açılış töreninde konuşan Yıldırım, "Test ettik ve denedik. Gayet konforlu ve emniyetli olduğunu gördük. Bursa'ya hayırlı olsun" dedi.

Yıldırım, “Her şey yerli; araçlar, raylı sistemler yerli. Yerli ve milli olmak bambaşka bir şey. İktidara geldiğimizde bırakın bu araçları, rayları da onların bağlantı elemanları da her şey dışarıdan alınıyordu. Bugün en stratejik ürünlerimizi bile kendi imkanlarımızla yapar hale geldik" ifadelerini kullandı.

Duvar’ın haberine göre Bursa'nın son yıllarda cazibe merkezi olma özelliğini daha da artırdığını söyleyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"20 yıl öncesine gidelim. Bursa'nın Ankara ile bölünmüş yolu yok. Bursa'nın İzmir'le de bölünmüş yolu yok. Bursa'nın Yalova ile de bölünmüş yolu yok. Ancak Marmara'dan feribotla geleceksiniz, oradan Yalova'ya tek yolda stresle çile çekerek erişeceksiniz. Bugün Bursa doğuya, batıya, kuzeye ve güneye bölünmüş yollarla bağlandığı gibi aynı zamanda İzmir ve İstanbul'a da otoyolla bağlandı. Bizim işimiz hizmet, gücümüz millettir. Boş işlerle uğraşmayız. Laf ebeliği bize yakışmaz. Vatandaşımız nerede ne ihtiyacı varsa, yurdun hangi köşesinde olursa olsun orada evvelallah biz varız. Bugün ay yıldızlı bayrağımız 780 bin kilometrekare vatan toprağında 492 bin kilometrekare mavi vatanımızda dalgalanmaya devam ediyorsa bu Türkiye'nin gücüdür, lider Recep Tayyip Erdoğan'ın gücüdür."

Yıldırım, 2023'ün iki bakımdan önemli olduğuna dikkati çekerek, şu ifadeleri kullandı:

"Bir; Cumhuriyetimizin 100'üncü yıl dönümü. İkincisi; 2023'te bir seçim yapacağız. Cumhuriyetimizin 100'üncü yılının seçimini yapacağız. Güven ve istikrarla yola devam demeye Bursa hazır mı? O halde 2023'te yeni bir zafere, yeni bir başarıya, Recep Tayyip Erdoğan'ı tekrar seçmeye var mısınız? Muhalefet her seçim öncesi meydanlara iniyor, söylüyor da söylüyor, vaatlerde bulunuyor, ithamlarda bulunuyor. Buna biz alıştık. Bu sefer de diyorlar ki 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indireceğiz.' Peki soruyor vatandaş 'İndireceksiniz ne olacak?', 'Onu bize söylemediler.' diyorlar. 'Bizim görevimiz oraya kadar. Ondan sonrası için bize bir şey denmedi.' Peki bu millet bunu görüyor mu? Buna izin verir mi? O halde ne diyoruz; durmak yok yola devam. Her şey yerli; araçlar, raylı sistemler yerli. Yerli ve milli olmak bambaşka bir şey. İktidara geldiğimizde bırakın bu araçları, rayları da onların bağlantı elemanları da her şey dışarıdan alınıyordu. Bugün en stratejik ürünlerimizi bile kendi imkanlarımızla yapar hale geldik."