'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın da taziye mesajı yayınladığı eski Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi’ye yönelik açıklamada bulundu.

Ünlü, "Biz bir kişiyi methetmediysek veya bir âlimi methetmediysek ya da taziye beyan etmediysek mutlaka bazı bildiklerimiz vardır" ifadelerini kullandı.

Eski Müslüman Alimler Birliği Başkanı Prof. Dr. Yusuf el-Karadavi 96 yaşında hayata hayatını kaybetti.

Mısır doğumlu olan Karadavi'nin vefatı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan da oğlu Abdul Rahman Yusuf ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti.

Konuyla ilgili İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yusuf El-Karadavi'ye Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi.

Yusuf el-Karadavi'nin hayatı boyunca Müslüman olarak nasıl yaşanması gerektiğinin en güzel örneğini sergilediğini ve inandığından taviz vermediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rabbim cennetiyle müşerref kılsın, rahmetiyle merhamet eylesin" duasında bulundu.

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü de Karadavi'nin vefatı sonrası dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Cübbeli, neden taziye mesajı yayınlanamadığı sorularına "Biz bir kişiyi methetmediysek veyâ bir âlimi methetmediysek ya da tâziye beyân etmediysek mutlaka bâzı bildiklerimiz vardır" sözleriyle karşılık verdi.