Temelli, Çorlu’daki kazadan hükümeti sorumlu tuttu

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli ile HDP milletvekillerinden oluşan HDP heyeti, Çorlu’da yaşanan tren kazasının ardından kente giderek incelemelerde bulundu.

Gözden kaçırmayın

Cami hoparlöründen Bülent Ersoy şarkısı çalındı Cami hoparlöründen Bülent Ersoy şarkısı çalındı

Temelli, “Bugün burada olmak yerine Beştepe’de şatafat peşinde koşanlar bu ihmalin esas sorumlularıdır. Bilimi, mühendisliği, yurttaşların hakkını hukukunu gözetmeyen sadece müteahhit aklıyla hareket eden, ihale meseleleriyle tüm iktidarı kilitleyen zihniyet aynı anlayışla halkın acısını paylaşmak yerine Beştepe’de şatafat peşinde. Bu şatafat gösterilerini kınıyoruz. Hepimizin başı sağolsun” dedi.

Heyet adına açıklama yapan Temelli, şu ifadeleri kullandı:

Yaşanan tren faciasında 24 yurttaşımız yaşamını yitirdi. Onlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Bize verilen bilgiye göre 124 yaralı var. Onlara da acil şifalar diliyoruz.

Gerçekten çok büyük bir acı. Biz bu acıyı buraya gelerek paylaşmak istedik. Halkımızla birlikte olmak için geldik. Ama maalesef yaralı yurttaşları ziyaret edemedik, hastane yönetimi sterilizasyon sebebiyle bunun mümkün olmadığını söyledi. Biz tedavi gören tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

‘ÇORLU YERİNE BEŞTEPE’DE ŞATAFAT PEŞİNDE KOŞANLAR BU İHMALİN ESAS SORUMLULARIDIR’

Bugün burada olmak yerine Beştepe’de şatafat peşinde koşanlar bu ihmalin esas sorumlularıdır. Bilimi, mühendisliği, yurttaşların hakkını hukukunu gözetmeyen sadece müteahhit aklıyla hareket eden, ihale meseleleriyle tüm iktidarı kilitleyen zihniyet aynı anlayışla halkın acısını paylaşmak yerine Beştepe’de şatafat peşinde. Bu şatafat gösterilerini kınıyoruz. Hepimizin başı sağolsun.

Soru: CHP ölü sayısına ilişkin resmi rakamları inandırıcı bulmadığını söyledi, siz bir bilgi alabildiniz mi?

Umarım sayı artmaz, 24’te kalır. 24 sayısı bile bir tren kazası için yüksek ki buna kaza denmez, umarım bu sayı artmaz. Çünkü dünyada eşine az rastlanır yüksek sayılar hep Türkiye’de yaşanıyor. Biliyorsunuz biz bu iktidar döneminde Pamukova’yı yaşadık.

Yoğun bakımda riskli durumda olan hastaların bir an önce iyileşmesini diliyoruz.