Çorlu tren katliamının birinci yılında TCDD resmi Twitter hesabından "Sevgi taşıyoruz"  hashtagiyle bir video paylaşıldı. Facianın birinci senesinde böyle bir video paylaşılması ve katliamdan bahsedilmemesi tepki çekti. Kazada hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel'in annesi Mısra Öz Sel videoya tepki gösterdi

Sel Twitter'da videoyu paylaşarak dile getirdiği tepkisinde,  “TCDD Taşımacılığı aradım. Bu paylaşımı yapan hadsiz, karaktersiz acıdan anlamayan duyarsız şahsın toplantıda olduğunu öğrendim. Beni araması için not bıraktım. Acılara saygı duyulması gerektiğini de biz öğretiyoruz! Oğlumun mezarına gidiyorum oğlumun! 1 yıl oldu! Katiller!” ifadelerini kullandı."

Daha sonra TCDD Taşımacılık videoyu Twitter hesabından kaldırdı.

3 Temmuz'da katliama ilişkin davanın ilk duruşması görüldü. Mahkeme salonu küçük olduğu gerekçesiyle salona alınmadı ve ailelere polis müdahale etti. Duruşmanın başlamanın ardından kısa bir süre sonra mahkeme heyeti davadan çekildi. Dosya Çorlu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin davadan çekilme kararı, 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından uygun bulanmadı ve dosyadan çekilme kararı kaldırıldı.