Halk 'kutsalını' koruyor: 'Otobösüüm! Gurban olam ben saa'

Karikatürist Tahsin Kaya, Kobani direnişi sürerken, katledilen insanların değil 'kamu mallarının' gündemleştirilmesini çizdi...

Halk 'kutsalını' koruyor: 'Otobösüüm! Gurban olam ben saa'

Karikatürist Tahsin Kaya, Türkiye'deki Kobani direnişi sürerken polis ve sivil saldırganların şiddeti nedeniyle öldürülen insanların değil, 'kamu malları'nın gündemleştirilmesini resmetti.

Kaya'nın karikatüründe, Kobani'deki IŞİD saldırıları için duyarlılık yaratmaya çalışan kitlenin hemen karşısında otobüslere sarılarak, otobüse kendini adayan bir başka kitle göze çarpıyor.

Kaya, çizdiği karikatüre, "Koca bir ülkeyi soyup soğana çevirirken birileri, sokaklarda ölen çocuklarımız değil bankamatiklere duraklara otobüslere verilen zararlar konuşulur hep," notunu da düşüyor.

İşte o çizim:

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 15:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
by bilen
by bilen - 4 yıl Önce

..."kobani'deki işi̇d saldırıları için duyarlılık yaratmaya çalışan kitle" her kim ise neden acaba sokaklarda içerisinde yolcu olan otobüsleri hedef alır yoksa amaç otobüs içerisinde yolculuk yapmakta olanların dikkatini çekmek gibi pespaye bir açıklamamıdır. karşıdındaki insanı konuşarak değilde korkutarak bir şeyler anlatmaksa amaç dikkat zaten çekemezsiniz.