Diyarbakır’da bir erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu öne sürülerek tutuklanan MHP Diyarbakır eski İl Başkanı Cihan Kayaalp hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Sözcü'de yer alan habere göre, Diyarbakır'da 17 yaşındaki E.A'ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla ailesinin şikâyeti üzerine önce parti genel merkezince görevden alınan ardından tutuklanan MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp'le ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı.

2 AYDA 10 KEZ İSTİSMAR

Diyarbakır Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede sanığın parti teşkilatına gelip giden E.A'ya Şubat ve Mart aylarında 10 kez istismarda bulunduğu, istismar sonrasında parti binasına gitmekten vazgeçen çocuğun bu kez parti teşkilatındaki Ş.D. tarafından tehdit edildiği belirtildi.

SANIK İDDİALARI REDDETTİ

Kayaalp'in parti teşkilatında ve özel bürosunda E.A'ya zaman zaman masaj yaptırdığı vurgulanırken, sanık ise hakkındaki tüm iddiaları reddetti.

"İKTİDARSIZLIK" SORUNU YAŞADIĞINI İDDİA ETTİ

Sanık Kayaalp, geçmişte geçirdiği bir ameliyat sonrasında “İktidarsızlık” sorunu yaşadığını iddia etti, ancak buna dair dosyaya herhangi bir sağlık raporu sunamadığı kaydedildi.

Mağdur E.A'nın ifadelerinin tutarlı ve itibar edilebilir olduğuna dikkat çekilen iddianamede, adli gözlemci refakatinde alınan ifadelerinde çelişki olmadığı bildirildi.

Mağdurun kendini yaş gelişimi düzeyinde ifade ettiği, sorulan sorulara anlaşılır biçimde net cevaplar verdiği, adli görüşme sürecindeki ifadelerinin mantıksal bütünlük içerisinde olduğu belirtildi.

Anlatımlarıyla duygulanımı arasında paralellik bulunduğundan adli görüşme odasındaki anlatımlarının güvenilir ve itibar edilmesi gereken ifadeler olduğuna vurgu yapıldı.

TELEFONU DEĞİŞTİRDİ, KAYITLARI SİLDİ

Aynı haberde, iddianamede sanığın gözaltına alınmadan bir gün önce telefonunu değiştirdiği ve geriye dönük telefon kayıtlarını sildiği, sanığın kullandığı GSM hattının ise mağdur çocuk tarafından engellendiği ifade edildi.

SARKINTILIK, BİRDEN FAZLA CİNSEL İSTİSMA

İddianamede sanığın “Cebir ve şiddet kullanarak sarkıntılık düzeyini aşacak biçimde mağdura birden fazla cinsel istismarda bulunduğu, ayrıca kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak suçunu işlediği, dosyadaki tüm deliller ve tanık ifadeleri, dijital veriler bir bütün olarak incelendiğinde sanığın ifadelerinin suçtan kurtulmaya yönelik olduğu belirtildi.

35 YIL HAPSİ İSTENDİ

Sanığın 35 yıl hapisle cezalandırılması istendi. Kayaalp'in yargılanmasına önümüzdeki günlerde Ağır Ceza Mahkemesinde başlanacak.